6 C
Skopje
недела, април 14, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Маж и пратил порака на сопругата наместо љубовницата и се случило нешто шокантно

  Некои велат дека љубовта живее три години. Но, херојот на нашата денешна приказна го урна тоа тврдење.

  Тој и неговата сопруга се заедно 35 години. И кога нивниот брак требаше да се распадне, една порака испратена до погрешна личност промени сè.

  Виктор и Марина се запознале на училиште. Речиси веднаш по дипломирањето, двајцата се венчаа. Првите 20 години од нивниот заеднички живот поминаа како миг. Но, потоа дојде кризата во врската.

  Страста одамна ја нема, а навиката го зазеде своето место. Виктор почна да ја перцепира Марина како добар пријател. Во еден момент тој и неговата сопруга дури решиле да спијат во посебни спални соби.

  На уште една годишнина од бракот, Виктор немаше желба да си оди дома. Знаеше дека неговата сопруга ќе ја намести масата, ќе го облече својот најдобар фустан и ќе го чека да дојде дома.

  Меѓутоа, наместо да брза дома, тој измислил итна работа за да остане подолго во канцеларијата.
  Кога завршил, решил да замине кај цвеќарницата за да и купи на сопругата букет од нејзините омилени лилјани.

  „Какви убави цвеќиња“, низ насмевка рекла една од муштериите во продавницата.
  Виктор ја погледнал и остана без зборови. Беше љубов на прв поглед.

  „Тие се за тебе“, рекол тој и и го подаде букетот на убавицата која му го зароби срцето.

  Сè меѓу двајцата се случи многу брзо. Нејзиното име беше Ирина и беше 10 години помлада од него. Виктор беше привлечена од нејзината љубов кон животот, авантурата и нејзината жед за нови впечатоци и емоции.

  Ирина патувала многу, сакала екстремни спортови и никогаш не била заглавена на едно место. Таа беше целосна спротивност на неговата мирна и скромна сопруга Марина, која секогаш го ставаше семејството на прво место.

  Ирина не сакаше да се омажи, а Виктор не планираше да се разведе. Тие само се забавуваа и добро се забавуваа заедно.

  Човекот внимателно ја криел својата нова врска. За него Ирина беше само минлива забава. Еднаш дури се нашол да мисли дека ако во младоста, пред да ја запознае Марина, ја запознал својата љубовница, сè уште немаше да се ожени со неа.

  Сето ова затоа што Ирина беше себична, своеглава и слободољубива. А Марина… Беше сакана, грижлива и подготвена да се жртвува. Идеален чувар на семејното огниште.

  Едно утро, Виктор не можел да стапи во контакт со Ирина и решил да и испрати СМС. „Тоа беше прекрасна ноќ“, напиша тој. Го притиснал копчето за испраќање и се згрозил кога видел дека пораката е испратена до неговата сопруга.

  Неколку минути подоцна се јави и Марина. Со загрижен глас праша дали е се во ред. И Виктор почна да размислува што да и одговори.

  „Да, душо, само што сонував за нашата денешна ноќ“, мрмори неверниот сопруг. Оправдувањето беше лудо, но едноставно не можеше да смисли ништо пооригинално и поверодостојно.

  Истиот ден, Виктор решил да се врати рано од работа. Дома го чекаше големо изненадување.
  Нема да навлегуваме во детали, бидејќи врската меѓу него и Марина е нешто многу лично и интимно.

  Вака парот кој живееше заедно неколку децении го започна вториот меден месец. И што е најважно, Виктор веднаш раскина со својата љубовница.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.