6 C
Skopje
понеделник, април 15, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мажите се посреќни со подебели жени

  Најновото истражување покажало дека мажите кои се женат со жени кои имаат повеќе килограми се многу посреќни, всушност 10 пати посреќни од мажи кои за сопруги бираат послаби жени.

  Истражувањето кое го спровеле д-р Филемон Алварадо и д-р Едгардо Моралес покажа дека со подебелките партнерки мажите повеќе се смејат и полесно ги решаваат проблемите поради што бракот им е во подобра состојба.

  Можно е жените кои често се гладни да се и нервозни и несигурни во себе, но на прво место треба да биде здравјето на што полничките жени и тоа како треба да внимаваат.

  Покрај тоа, вкусовите се различни па можеби некој ќе биде пресреќен со слаба жена, додека друг маж ќе ужива во долг брак со подебела жена која ја дели неговата смисла за хумор.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.