6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Мадона прифати да настапи на „Евросонг“, се договара хонорарот

  Израелските медиуми откриja дека преговараат со најголемите имиња на светската музичка сцена за настап на 64-тото издание на „Евровизија“. На сцената, најверојатно, ќе настапи и кралицата на попот, Мадона (60).

  „Мадона начелно ја прифати понудата за настап на „Евросонгот“, но сè уште не е договорено колкав ќе биде нејзиниот хонорар“, пишува порталот Ynet.

  Израелците, според пишувањето на странските медиуми, подготвуваат вистински спектакл и контактираат со големи имиња како Елтон Џон и „Колдплеј“. Организаторите на „Евросонг“ се познати по тоа што не ги откриваат изненадувањата до самиот почеток на шоуто.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.