6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Луѓето на Љубе Бошковски со поддршка за Петар Колев и кандидатот на ГДУ Нанче во Охрид

  Денес, во разгорувањето на битката во трката за градски татко на Охрид, се приклучи поранешното раководство на Обединети за Македонија од Охрид со давање на целосна поддршка на кандидатот за градоначалник Михаил Трендафилов – Нанче.

  На прес-конференција во Локалниот клуб на Граѓанско Демократската Унија, Владимир Каневчев, поранешен претседател на Обединети за Македонија во Охрид изјави:

  „Поранешното општинско раководство на Обединети за Македонија и јас како нејзин поранешен претседател, пред неполн месец донесовме едногласна одлука за негово распуштање, а после неколку наши консултации околу понатамошните политички ангажмани, едногласно одлучивме, на претстојните избори за градоначалник на Охрид да застанеме во поддршка на г-динот Михаил Трендафилов Нанче.

  Одлуката не беше лесна, но мотивите за тоа беа следни: Знаете и сите дека партијата Обединети за Македонија e десно ориентирана партија и настана како производ од незадоволните членови на поранешното ВМРО- ДПМНЕ, каде воедно како член и еден од основачите беше и г-динот Љубе Бошкоски. Во неколкуте изминати години, режимското владеење на ДПМНЕ ја достигна својата кулминација, со што беше неопходно обединување на сите прогресивни сили во Македонија, без оглед на политичкото убедување, со една единствена цел, рушење на режимот.

  Застанавме рамо до рамо во таа борба, се формира и коалицијата ВМРО за Македонија како трета десна опција, а предводник во битката беше тогаш најголемата опозициска партија СДСМ. Битката иако тешка, режимот падна, ама многу работи не тргнаа онака како што очекувавме.

  Во пост изборниот период, како и многу други помали и десни и леви партии влеговме во коалиција со сега владеачката СДСМ, се со цел да бидеме поцврсти, заеднички да ја градиме Македонија како силна европска и просперитетна држава, а таа сплотеност покажа одлични резултати на локалните избори наредната година.

  Но, сега еве, изборите за градоначалник се пред нас, тука сме со кандидатот на Граѓанско Демократската Унија, г-динот Михаил Трендафилов Нанче, на кого овој пат му ја даваме целосната поддршка, а оваа наша одлука произлезе од многу други фактори, пред се гледајќи на глобално ниво за Охрид.

  И г-динот Георгиески од СДСМ и г-динот Милошески од ДПМНЕ се пред се врвни лекари, кои верувам со љубов си ја работат својата работа и се спремни секогаш да помогнат секому, не затоа што дале Хипократова заклетва, туку затоа што пред се се хумани луѓе, па затоа и на двајцата искрено им посакувам многу успех во својата лекарска кариера и да останат запаметени како такви.

  На Охрид доста му беше не само од лекари за градоначалници, на Охрид доста му беше и од партиски послушници од двете најголеми партии, кои функцијата градоначалник не дека не знаат да ја вршат. Не можат да ја вршат совесно, затоа што мора да бидат неми извршители на ситнопартиските интереси.

  Затоа на Охрид му треба искусен менаџер, организатор и независен човек.“

  Со тоа, поранешното раководство на Обединети за Македонија во Охрид го повикува своето членство и симпатизери да ја дадат својата поддршка за градоначалничкиот кандидат Михаил Трендафилов – Нанче.

  Прес-конференција на кандидатот за градоначалник Михаил Трендафилов-Нанче и поранешното раководство на Обединети за Македонија- Охрид

  Posted by Михаил Трендафилов- Нанче on Friday, 5 April 2019

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.