6 C
Skopje
петок, март 24, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  Луѓето во ресторанот гледале со нескриено гадење, но синот целосно ги контролирал емоциите и

  Ќе ви раскажеме приказна која мислиме дека секој треба да ја прочита. Станува збор за човекот што сите ние имаме должност да го носиме во себе, за почитта и почитта и за моќта на љубовта кон една од најважните луѓе во нашите животи: нашите родители.

  Еден човек решил да го однесе својот татко во луксузен ресторан за да го нахрани со вкусна вечера. Но, таткото бил многу стар и слаб, едвај одел, едвај го користел приборот, а додека јадел од устата му паѓале каснувања на кошулата и панталоните. Луѓето во ресторанот почнале да се вртат и да негодуваат од глетката, но синот не им обрнал внимание и ја задржал целосната смиреност.

  Кога завршил оброкот, синот внимателно го однел татко си во тоалетот, му ја исчистил облеката, го измил, внимателно ја исчешлал неговата сребрена коса и му помогнал да ги стави очилата. Кога се вратија на својата маса, насекаде се шепотеше како таква глетка може да ѝ се нанесе на публиката и да им го расипе апетитот. Синот игнорирал и го повикал келнерот да ја плати сметката.

  Кога тој и неговиот татко сакале да заминат, еден од посетителите притрчал кон нив и извикал дека заборавиле нешто. Синот си ги проверил џебовите и изненаден рекол дека ништо не заборавиле и дека во нив се сите нивни работи и пари. Тогаш човекот рече дека она што го оставиле е сосема поинакво: имено, непроценлива лекција за секој син и ќерка во ресторанот и надеж за секој родител.

  Овој пат луѓето во салата се засрамија и сите размислуваа како е можно навистина да се осудат само еден татко и еден син, кои решиле да си приредат убава вечер. Оваа приказна е лекција за сите нас.
  Затоа што сите сме нечии синови и ќерки.

  И не дај Боже и ние имаме или ќе имаме свои. И ние мора да запомниме дека грижата за родителите е исклучително важна за нив и за нас. Затоа што ова е одмаздата што им ја должиме за сите нивни години постојана грижа. Тие ја заслужуваат нашата љубов и почит.

  Latest Posts

  Човек надмудрил банка на неверојатен начин! Банката откачи дека некој ги зeзнал по нивен начин

  Не се малку оние кои се незадоволни од фактот што банките ги мамат со клаузули напишани со ситни букви. Сепак, еден Русин успеа да „удри“...

  Не можам да бидам посреќен – ја нема грдата мрежа од капилари! Моите нозе изгледаат совршено и сега со гордост ги покажувам!

  Kапилари - еден од најчестите проблеми на жените. Тие не само што изгледаат неестетски, туку можат да станат причина за комплекси и несигурност. Слабите крвни...

  Чудно се почувствувала кога и го дале бебето – Еден месец подоцна побарала ДНК тест!

  Мерси Казаналес се заљубил во својот човек во католичко училиште во Далас. Откако останала бремена, била принудена да се врати во родниот Салвадор бидејќи...

  Ориз на гладно – Ќе се збогувате на болки во задните зглобови и вратот

  Со возраста, човечкото тело претрпува значителни промени. Токсините веднаш „се населуваат“ во нашето тело и прво ги напаѓаат зглобовите. Затоа постарите луѓе треба да посветат...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.