6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  „Лудиот“ Казинс го победи Портланд

  Демаркус Казинс го одигра најдобриот меч во својата НБА кариера со што ја обележа изминатата ноќ во НБА лигата. Покрај Казинс, идивидуално се истакна и Леброн Џејмс, кој му донесе на Кливленд победа во продолженито против Милвоки и се искачи на осмото место на вечната листа на најдобрите стрелци. Во дербитона Тексас Сан Антонио ја прекина победничката серија на Хјустон.

  Демаркус Казинс за многумина е најдобар центар во НБА лигата, но поради „лудата глава“ не секогаш го покажува високиот потенцијал. Против Портлан, Казинс го предводеше Сакраменто до победата 126:121 со 55 поени (17/28 за два, 5/8 за три) 13 скокови и три блокади.

  Мечот сепка го обележа неговата реакција кога во финишот на мечот, при резултат 119:119, тој погоди тројка под фаул, а потоа се сврте и плукна кон клупата на пртотивникот. Пороади овој потег судиите го испратија во соблекувалната, а тој лут го искина дресот.

  Недолго потоа судиите ја сменија својата одлука и Казинс се врати на теренот и го реализира дополнителното слободно фрлање.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.