6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Лошиот здив е навистина непријатен проблем, брзо и лесно решение

  За да ја спречите оваа појава, од клучно значење е редовно да ги миете забите два пати на ден, да ја плакнете устата и да водите сметка да немате ниту еден расипан заб.

  Ако не сте љубител на производи и вода за плакнење на устата, ви препорачуваме сосема природно решение, кое ќе ги отстрани сите бактерии од устата, ќе ги исчисти и на тој начин ќе ја спречи појавата на лош здив.

  Состојки: една чаша млака вода, 2 лимони, лажичка мед и половина лажичка цимет.

  Подготовка: Измешајте ги циметот и медот, а потоа во оваа смеса, исцедете сок од лимон. Потоа додадете една чаша вода.

  Сето ова се меша, со смесата исплакнете ја устата, малку задржете ја па плукнете ја.

  Ќе добиете чувство на свежина во устата!

  Извор: Makedonijadenes.com.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.