6 C
Skopje
понеделник, јули 4, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  Лекарот и рекол дека нејзините симптоми не се сериозни, па на Фејсбук открила дека има тешка болест

  Мари Амору од Австралија со помош на Фејсбук успеала да открие дека има тешка болест.

  На неа и е дијагностициран синдром на полицистички јајници кога имала само 20 години, поради што зема контрацептивни пилули.

  Поради компликации со цистата почнала да користи стероиди, после што почнала да чувствува силна болка, а имала и краток здив. Лекарот ги отфрлил нејзините грижи, а краткиот здив го препишал на стероидите.

  Мари вели дека никој не ја предупредил дека пилулите би можеле да предизвикаат згрутчувања на крвта, а неа и се случило баш тоа.

  Ја спасил текст на Фејсбук за млада Австралијана која имала тромбоза на длабоки вени.

  -Пред да го дочитам текстот, бев во солзи, симптомите беа многу слични на моите, вели таа.

  Девојката на левата нога чувствувала таква болка поради која не можела да застане на неа. Лекарот не и ја ни погледнал ногата. Меѓутоа, откако го прочитала текстот отишла по второ мислење.

  Ултразвукот покажал загрижувачки резултати, и кажале дека ногата и е полна со згрутчена крв. Но тоа било само почеток. Лекарите извршиле ЦТ скен како би потврдиле дека згрутчените делови од крвта не завршиле во другите делови од телата. Откритието било шокантно за неа.

  -Лекарите ми рекоа дека имам масовна емболија на белите дробови и дека умирам, раскажува Мари, додавајќи дека имала среќа што згрутчените делови од крвта не биле во срцето или мозокот.

  Лекарите и кажале дека причината за нејзините здравствени проблеми најверојатно е комбинација на контрацептивните пилули и стероидите.

  Мари во болница поминала седум дена, после што со месеци морала два пати дневно да прима инјекции за разредување на крвта. И кажале дека разредување ќе мора да биде барем една година, што и предизвикува проблеми со исхраната и движењето, а баналните работи како што се миењето забите може да предизвика трајно крварење.

  Latest Posts

  Древна билка со милион тајни: Ги уништува вирусите, лечи изгореници, ги смирува цревата и чиревите – и тоа не е сè!

  Алое вера е растение кое има повеќеслојна улога во одржувањето на здравјето и спречувањето и лекувањето на бројни состојби и болести. ...

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  СТАВЕТЕ ЕДНА ЛАЖИЦА ОД ОВА СЕМЕ ВО ЈОГУРТОТ – CПAC за jajниците

  Голем број жени добиваат разни болести на јајниците. Една од нив е полицистични jajници, која се карактеризира со создавање на „циcти“, проблем со забpе-менyвање,...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  АКТУЕЛНО

  ПОВЕЌЕ НЕМА СРАМЕЊЕ: Завиткајте ги нозете во алуминиумска фолија и ќе престанат да ви се потат

  Потењето на нозете може да биде многу непријатно, особено ако сте по цел ден во исти чевли. Грижата за стапалата е задолжителна и не...

  Никако не ја купувајте оваа риба бидејќи го нарушува вашето здравје: Во неа вбризгуваат се и сешто, и може да предизвика рак

  Многу намирници се генетски модифицирани и како такви предизвикуваат канцерогени заболувања. Нагласуваме дека е итекако важно што внесувате во вашиот организам и затоа водете сметка...

  КОЈ ГО ПИЕ ОВОЈ 1 ВИТАМИН, КОМАРЦИТЕ БЕГААТ ОД НЕГО: Д-р Несторовиќ откри СТАР РЕЦЕПТ, кој многумина сакаа да го СЛУШАТ!

  Скоро и да не постои човек кој не почувствувал на своја кожа колку е досадно и иритирачко чешањето предизвикано од у бод од комарец....

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.