6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Лекарите се запрепастиле кога виделе што извадиле од стомакот на пациентката

  Лекарите во приватната Турска болница Батман, извадиле дури 2.007 камења од жолчната ќеса на 40- годишната Хатиџе Јесилмен.

  Мајка на четири деца која живее во Турција, често се жалела на болки.Откако за неполна година изгубила 15 килограми, докторите се посомневале дека боледува од канцер, па таа се обратила во неколку болници.

  Цели 20 години ги трпела болките и на крајот се обратила во приватна болница.

  Хирургот од нејзината жолчка отстранил 2.007 камења.Според неговото искуство, тој вели дека е честа појавата на камен во жолчка но никогаш нема сретнато со вакво нешто.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.