6 C
Skopje
вторник, декември 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Лекарите ми порачаа да се откажам од ЖЕЛБАТА за деца: И покрај прогнозите, денес имам ТРИ деца и го живем својот СОН

  Желбата и љубовта кон децата беа посилни од се

  Поради џуџест раст, лекарите ги советувале да не бидат родители. Наспроти сите шанси добија три деца!

  Чарли Кејт Адамс е висок само 121 см. Тој има ахондроплазија, најчестиот тип на џуџест раст. Нејзиниот сопруг Кален е исто така низок и има ахромна дисплазија, поретка форма на болеста што може да предизвика повеќе компликации. Поради здравствените проблеми што ги имаат и двајцата, лекарите ги предупредија да не раѓаат деца.

  Кејт одлучи да отвори профил на Инстаграм за да ги документира авантурите на семејството секој ден. Нејзините објави привлекоа многу корисници ширум светот.

  – Сите сакаат да ги гледаат нашите заеднички фотографии, секогаш добиваме убави коментари од повеќето луѓе – вели таа и признава дека има и негативни коментари, но научила да се справува со тоа.

  Велат дека љубовта се случила веднаш штом се запознале и дека многу добро знаеле колку компликации ќе има доколку одлучат да имаат потомство.

  Најпрво ги следеа сомнежите за здравјето на нивните деца. Ги интересирало дали и малите ќе бидат носители на некој од синдромите што ги имаат. Сепак, тие сакаа да станат родители. Од докторот дознале дека има само 25 отсто шанси нивното бебе да не биде кратко. Постоел и голем ризик бебето да не преживее. И покрај двоумењето, Кејт во 2015 година забремени. Сопружниците нетрпеливо ги чекаа резултатите од генетските тестови, а и лекарите беа многу загрижени.

  Имаше четири можности кои можеа да се случат:
  Бебето може да биде со нормална висина или родено со ахондроплазија или ахромна дисплазија. Исто така, постои можност бебето да ги развие двете дефекти, што би значело дека нема да живее долго по раѓањето. Лекарите рекоа и дека е можно да има проблем само со грбот, но се друго да биде во ред.

  Најстарата ќерка се вика Тилба и од мајка си наследила генетска болест.

  Тилба брзо прерасна во весела и жива девојка која ги шармира сите околу себе. Сепак, тоа не беше без тешкотии. Проблемите започнале кога девојчето тргнало на училиште. Родителите морале некако да се справат со врсниците на нивната ќерка кои и испраќале разни грди коментари или дури и навреди.

  Парот решил да добие второ дете, добиле ќерка за која исто така било потврдено дека го има генот на нејзината мајка, со џуџест раст. Во 2020 година Чарли остана бремена по трет пат, роди момче кое не наследи ништо од родителите, што значи дека ќе биде со „стандардна“ висина.

  Ова необично семејство сега е навистина среќно и исполнето. Како што велат, децата се нивниот најголем успех.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.