6 C
Skopje
недела, јули 3, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Приказната за вториот волк! Ќе ја прочитате за 10 секунди, но ќе ја паметите засекогаш

  Еден постар Индиец морал да се грижи за својот мал внук. Дедото се обидел да му го пренесе своето знаење на малото дете за...

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја… На семејниот имот на Јефтовиќ во селото Теочин во близина...

  Мајка му била чистачка, татко му градежен работник, а тој сега е мнозински сопственик на Бугати: Хрватот кој денес е милијардер

  Компанијата Римац Аутомобили на хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, вчера соопшти дека стана мнозински сопственик на Бугати, познатиот француски произведувач на хиперспортски автомобили. Објавата...

  Лекарите ги предупредуваат сите постари од 40 години: Престанете да ја земате оваа пилула час поскоро

  Сите знаеме дека многу луѓе веќе користат ибупрофен за речиси секој симптом или болест. Главоболка, забоболка, болки во грбот итн. се само некои од условите за кои луѓето користат ибупрофен.

  Лекарите постојано ги упатуваат своите пациенти да користат сè повеќе таблети, но болката не поминува. Барем не трајно. По одреден временски период се будиме со иста главоболка или слична болка во вратот. Другата лоша работа е што може да биде штетно за вашето здравје. Ибупрофен не е лек за болка.

  Всушност, тој е токсичен за срцевиот мускул. Затоа ќе ви претставиме алтернатива која може да ви помогне да го решите вашиот проблем а најдоброто нешто е што сите состојки се целосно природни!

  Куркумата нуди безбеден и природен начин за ублажување на болката. Ова растение има лековити својства и за скриена и за силна болка.

  Куркумата игра голема улога во азиската медицина и се препорачува на пациентите илјадници години во Азија. Може да се користи како растение, но можете да го најдете во форма на прав.

  Куркумата е надалеку позната по својата способност да помогне во лекувањето на повеќе од 600 здравствени проблеми! Се што треба да направите за да го подготвите овој лек е да измешате една лажица куркума во прав, чаша мед и сок од еден лимон. Сега земете една чаша и ставете ги сите состојки во неа. Оваа смеса измешајте ја со дрвена лажица. Додадете една кафена лажичка во чаша топла вода или чај и пијте го овој коктел три пати на ден, а резултатите ќе се појават во рекордно време.

  И не заборавајте да го фрлите ибупрофен веднаш!

  Забелешка: Оваа статија е само за информативни цели. Пред да користите какви било диети и лекови од народната или алтернативната медицина, консултирајте се со вашиот лекар!

  Latest Posts

  20 години го носел истото марамче во џебот: на женаму и здосадило и го фрлила,па неговата реакција ја оставила без збор!

  Канаѓанецот Дејв Стивенсон (32) од Оуквил реши да стави крај на неговиот осумгодишен брак со сопругата Валентина (33) поради фрлено шамиче од неговиот џеб. Причината...

  Приказната за вториот волк! Ќе ја прочитате за 10 секунди, но ќе ја паметите засекогаш

  Еден постар Индиец морал да се грижи за својот мал внук. Дедото се обидел да му го пренесе своето знаење на малото дете за...

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја

  Милена и Милан останале без татко, живеат со својата баба и обработуваат пет хектари земја… На семејниот имот на Јефтовиќ во селото Теочин во близина...

  Мајка му била чистачка, татко му градежен работник, а тој сега е мнозински сопственик на Бугати: Хрватот кој денес е милијардер

  Компанијата Римац Аутомобили на хрватскиот претприемач и иноватор Мате Римац, вчера соопшти дека стана мнозински сопственик на Бугати, познатиот француски произведувач на хиперспортски автомобили. Објавата...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.