6 C
Skopje
четврток, јули 18, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Леб со посебни состојки: Пекара прави необично тесто – кога ќе слушнете што е главната состојка нема да ви е сеедно

  Станува збор за леб кој се прави од 70 скакулци. Не е грешка во текстот, добро прочитавте, скакулци.

  Фазер Пекара во Финска подготвува векни леб користејќи мелено брашно од сушени скакулци.

  Компанијата го увезува брашното од скакулчци од Холандија, затоа што овозможува нивниот леб да содржи повеќе протеини од нормалниот леб.

  Финска неодамна ја укина забраната за продажба на инсекти кои се наменети за употреба на храна, што значи дека Фазер може да почне со продажба на својот единствен леб.

  Погледнете како изгледа процесот на правење:

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.