6 C
Skopje
недела, февруари 5, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  Леброн го однесе Кливленд во големото финале

  Кошаркарите на Кливленд, со уште една убедлива победа над Торонто 113-87, ја освоија титулата во Источната конференција и изборија пласман во големото финале во НБА лигата. Противник во финалето ќе им биде победникот од серијата на Западот која ја играат Голден Стејт и Оклахома (2-3).

  klivlend_lebron

  Кливленд втора година по ред ќе се бори за титулата во НБА лигата, додека најдобриот играч на тимот, Леброн Џејмс, шести пат ќе игра во завршниот меч (четири пати со Мајами, два пати со Кливленд).

  Џејмс, во Торонто постигна 33 поени на кои придодаде 11 скокови. „Кралот Џејмс“ е осмиот играч во историјата кој стигнал до шест поледователни финалиња, а е прв во НБА лигата кој стигнал до вакво остварување, а да не е играч на Бостон Селтикс.

  Покрај Џејмс, одличен меч одиграа и останатите двајца од „Големата тројка“ на Кливленд, Кајри Ирвинг постигна 30 поени, а Кевин Лав имаше учинок од 20 поени и 12 скокови.

  Кај Торонто се истакнаа Кајл Лаури со 35 и Демар Дерозан со 20 кошеви. Торонто, клуб кој постои 21 година, го играше своето прво конференциско финале.

  Инаку, Кливленд Кавалирс ќе се обидат да го прекинат петдеценискиот пост, односно на градот да му ја донесат првата титула во некој од професионалните спортови во САД. Последен пат градот Кливленд имал шампион во САД, кога во 1964 година во градот пристигнала титулата во НФЛ лигата.

  Latest Posts

  Бог на истиот начин го чека нашиот поглед

  Вечерта го избањав петмесечниот син. Мислев дека тоа е многу слично на нашиот однос со Бог и како Бог нè гледа. Андреј се капе несебично....

  Врати се! Твоето време уште не е дојдено! Историја за една клиничка смрт

  Во 80-тите години на минатиот век, книгата на американскиот психолог R. Moody „Life after life“ буквално ја разнесе јавната свест. Авторот има собрано неколку...

  Таа го шокираше светот. Мало девојче се сеќава каква била во претходниот живот

  Детето успеа не само да им каже на родителите за тоа, туку и да докаже сè што кажа. Во далечната 1926 година, во индиско семејство...

  Една жена поставила само едно прашање и ги спасила парите од измамници

  Жителка на австралискиот град Сиднеј поставила едноставно прашање и ја спасила својата заштеда од измамници кои се обиделе да и украдат пари во име...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.