6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Лажна дојава за поставена мина пред Собранието

  Четириесетгодишен скопјанец вчера во полиција пријавил дека поставил мини пред Собранието и во една болница.

  Според информациите од МВР, вчера во 23.05 часот Д.И.(40) од Скопје пријавил дека поставил мина пред Собранието на Република Македонија, а потоа и во зграда на Итната медицинска помош.

  Било утврдено дека станува збор за лице со нарушено ментално здравје и дека пријавата е лажна.

  Д.И. бил приведен во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.