6 C
Skopje
недела, февруари 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Куче секоја вечер ги гледа сопствениците додека спијат: Кога ја дознале причината за ова, не можеле да ги задржат солзите

  Набргу откако едно семејство посвојува куче од засолниште, тоа почнува да покажува наклонетост кон нив, а луѓето се уверуваат дека животното е соодветно за нив.

  Постепено го тренираа на команди, си играа со него и се беше во ред.

  Се додека сопствениците не сфатиле дека кучето секоја вечер седел покрај нивниот кревет и ги гледа како спијат.

  Сфатиле дека однесувањето на четириножниот член на семејството е невообичаено, иако не се чувствувале во опасност.

  Тие, исто така, сфатија дека никогаш не го виделе како спие длабоко, туку само дреме како секогаш да е буден. Неговите сопственици се загрижиле дека можеби е болен и го однеле на ветеринар.

  По прегледот на животното, се покажа дека кучето е сосема здраво. Сепак, неговите сопственици не се откажале и решиле да одат во прифатилиштето за да дознаат повеќе за животот на кучето пред посвојувањето.

  Вработен во прифатилиштето им открил што се случило со кучето, а сопствениците биле шокирани.

  Се испоставило дека лицето кое го напуштило кученцето го чекало да заспие и го однело во засолништето со креветот. Кучето длабоко спиело и не сфатило што се случува додека не се разбудил во засолништето и никогаш повеќе не го видел својот сопственик.

  Сопствениците едвај ги задржаа солзите од она што го научија и сфатија дека тој се уште се плаши да не му се случи истото.

  Така, кога дојдоа дома, го преместија креветот на кучето во нивната спална соба. Со овој гест се надевале дека ќе го смират животното и ќе му покажат дека е постојан дел од нивното семејство.

  По некое време, кучето се смири и почна мирно да спие во собата на луѓето, дури и да легне пред тие самите. Кучето се смири кога сфати дека ова ќе биде неговиот постојан и пријатен дом.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.