6 C
Skopje
сабота, октомври 1, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  Купил стан од само 17 метри квадратни и сите се прашувале како ќе живее таму, но само погледнете како изгледа од внатре!

  Еден од предизвиците за вселување во мал дом е малиот простор за вашите работи.

  И ако чистењето малку помага, има моменти кога едноставно не можеме да се ослободиме од некои работи. Токму со такви потешкотии се соочува сопственикот на студио од 17 кв.м. Работи како водител и најголемиот проблем го наоѓа во складирањето на многу обувки и облека.

  Одлуката што ја носи е комплетен редизајн на просторот, постојана и напорна работа со дизајнерите и внимание на секој детал. Крајниот резултат е извонреден дом со флексибилен простор кој нуди се што му треба на неговиот сопственик.

  Погледнете го распоредот

  Иако е студио, изгледа како простор со една спална соба поради распоредот во форма на L. Палетата на бои е чиста и лесна за очи – со сивата како доминантна боја и дрвото кое додава топлина.

  Дизајнерскиот тим го користи просторот избирајќи вградени ормари за да ги скрие работите на сопственикот. Кога се затвораат вратите на офмарите, целото место изгледа чисто и организирано, што се должи на недостатокот на рачки.

  Тука има место за сите чевли на сопственикот, а високите врати прават собата да изгледа поголема.

  Кујна и трпезарија

  Кујната и трпезаријата се примери за минијатурни решенија. Овде просторот се користи многу вешто. Дизајнерите се потпираат на дрво, а розовата столица го оживува просторот.

  За да го приспособат овој агол, дизајнерите создаваат ниша во која ќе наредат додатоци и вредни фотографии.

  Областа за спиење

  За да го направат просторот за спиење пријатен и привлечен, дизајнерите комбинираат тепих со завеси за затемнување и ролетни. Тука е големиот систем за забава со ТВ, во кој инвестирал сопственикот.

  Мала ниша до креветот е претворена во ноќна маса и место за најпотребните работи.

  Омилен дел на сопственикот е бањата, која наликува на бања. Ја следи шемата на бои на домот, но има неколку дополнителни функции кои обезбедуваат релаксирачко искуство. Станува збор за плафонски звучник поврзан со медиумскиот систем, како и огледало со вградено осветлување и механизам против магла.

  Во просторот за туширање има ниша што може да се користи за складирање на шампон и сапун.

  Покрај тоа што има се што ви треба, студиото го нагласува личниот стил на својот патник. Темната шема на бои, во комбинација со правилното осветлување, создава интимен и домашен изглед. Од бои до текстури на дрво, целиот дизајн следи чисти линии и непретенциозни детали.

  Latest Posts

  Во текот на денот ставам шише пиво на косата и морам да ви кажам дека ефектот е Леле!

  Секое човечко суштество сака убава коса. Особено оние кои страдаат од опаѓање на косата. Имаме совети за вас како да се справите со овој...

  Опасен сигнал за сите мајки: Доколку го забележите ова кај вашето дете, веднаш побарајте помош

  48% од родителите го забележале овој симптом кај своите деца, според една студија. Но, голем број мислеа дека е грешка на фотографијата. Ова мора да...

  Ако видите личност со ваква нараквица како ви приоѓа, бегајте, ќе ви ги украде податоците од картичата за секунди (ФОТО)

  Уредот се затвора на раката и може да снима податоци на 21 банкарски картички во секунда, се додека крадецот е близу 15 см од...

  Ако најдете личност на сликата за помалку од 3 секунди, десната хемисфера на вашиот мозок е добро развиена

  Ако најдете личност помеѓу зрната кафе во рок од три секунди, десната страна на вашиот мозок е над просекот. Ако ви треба цела минута за...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.