6 C
Skopje
сабота, септември 23, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Купила торба, а во неа пронашла порака која ја оставила без зборови

  Жена од Аризона во торба која ја купила пронашла порака напишана на кинеско писмо. Таа ја ревела пораката и сфатила дека станува збор за работник од Кина, кој моли за помош.

  Авторот на пораката напишал дека е работник кој е приморан да работи 14 часа дневно, а притоа му даваат многу малку храна.

  Исто така, и покрај жалбите, тој воопшто не добива лекови. Овој „затвореник“ во пораката моли за помош од оној кој прв ќе ја најде пораката, а жената целата приказна ја споделила на друштвените мрежи.

  Веста ја пренеле медиумите, но дали воопшто некој ќе реагира останува да видиме.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.