Македонија ја забележа втората победа на Европскиот шампионат, откако славеше над Црна Гора со 29:28 и обезбеди пласман во главната фаза.

Едни од најзаслужните за триумфот беа Филип Кузмановски, Филип Миркуловски, Филип Талески и Филип Лазаров.

Покрај групното победничко селфи по големиот триумф, четворицата „Филиповци“ направија уште едно заедничко…

Извор: 24Rakomet.mk