6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кривична пријава против прилепчанка поради продажба на „Тромадол“ таблети

  Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против 35-годишна прилепчанка, поради производство и продажба на штетни лекови.

  Како што информираат од МВР, на 20.07.2018 година, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавената во Прилеп и пронашле 281 лента со таблети „Трамадол“ од 50 милиграми.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.