6 C
Skopje
недела, јуни 23, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кривична за 24-годишен штипјанец поради неовластено производство на дрога

  СВР Штип поднесе кривична пријава против 24-годишен штипјанец поради неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори, како и овозможување на употреба на наркотични дроги и психотропни супстанци.

  На 29 декември 2017 година на улицата „Григор Прличев“ во Штип полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.