6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Крај на победничката серија на ГС, Кливленд го загуби првото место

  Голден Стејт загуби од Јута по серијата од 14 последовни победи, додека Кливленд по поразот во Мајами најверојатно нема да ја освои титулата во Источната конференција, туку таа ќе оди во Бостон.

  Јута води голема борба со ЛА Клиперс за освојување на четвртото место во Западната конференција, а по победата во Оукленд над Голден Стејт, играчите од Солт Лејк Сити се чекор поблиску до оставрување на таа цел.

  Јута славеше 105:99 и ја прекина низата од 14 победи на најдобриот тим во лигата. Тренерот на Голден Стејт, Стив Кер, во последната четвртина реши да ги одмори најдобрите играчи, што Јута го искористи за дазабележи значајна победа. Хил и Џонсон со по 20 кошеви ја предводеа Јута, а Руди Гобер имаше шчинок од 17 поени и 18 скокови.

  Кај Голден Стејт Стеф Кари постигна 28, а Кевин Дурент имаше 16 поени и 10 скокови.

  Мајами го совлада Кливленд 124:121 и остана во трката за освојување на осмата позиција на Истокот. Кливкенд на овој меч играше без најдобрите Џејм, Ирвинг и Лав, а во тимот го немаше ниту повредениот Томпсон.

  Спортските коментатори во САД коментирајќи ја одлуката на тренерот Тајрон Лу да ги одмори најдобрите, рекоа дека Кливленд не сака да е прв на Истокот, бидејќи во полуфиналето сака да го избегне дуелот со Вашингтон.

  Хасан Вајтсајд со 23 поени и 18 поени беше најдобриот играч на Мајами на овој натпревар. Отсуството на најдобрите играчи кај Кливленд го искористи Вилијамс кој уфрли 35 поени.

  Резултати: Филаделфија-Индијана 111:120, Бостон-Бруклин 114:105, Чикаго-Орландо 122:75, Милвоки-Шарлот 89:79, Портланд-Сан Антонио 99:98, ЛА Клиперс-Хјустон 125:96.

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.