6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Крадците имаат нов трик: Ако го видите ова на возилото веднаш бегајте

  Трката меѓу криминалците и полицијата постојано трае, па криминалците смислуваат нови трикови за кражби.

  Затоа, ако забележите шише на тркалото на вашето возило, не паѓајте на овој трик, туку бегајте.

  Се става шишенце на возилото каде не може да го види најчесто возачот, а кога го стартува возилото има чуден звук.

  Потоа, крадците го крадат возилото кога возачот излегува да види што е проблемот.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.