6 C
Skopje
недела, март 26, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  Која е причината за згаснувањето на овие млади животи: Дремка, мобилен телефон, неисправност на возилото?

  Увидот на местото на несреќата кај Ласкарци траеше цела ноќ и речиси цел ден вчера, а потоа автобусот е кренат и однесен во депо каде машински инжењери го вештачат. Денеска се очекуваат првите сознанија за причините за трагичниот крај на патот на автобусот на „Дурмо Турс“, пишува Скопско Ехо.

  Во меѓувреме, семејствата се простуваат од 14-мината загинати. Најмладиот 19 –годишен, а најстариот 66. Онур Садику наредниот месец требало да наполни 20 години, а се враќал од испит на Медицинскиот факултет. Положил. Малку постарата од него, 21-годишната Бејза Узеири студирала архитектура и се враќала во родната Долна Белица. Бобан Аврамовски загина на 22 години и незавршени студии по дизајн на ФОН.

  Дали останатите кои се во тешка состојба ќе се спасат се очекува денеска да соопштат лекарите. Имено кај тројца, на клиника, ситуацијата е сеуште животно загрозувачка. Ист број на патници во животна опасност има и во „8 Септември“. Останатите, од вкупно, преку 35 повредени, се веќе сместени по одделенија и може да се каже дека животите не им се во опасност.

  Возачот е меѓу полесно повредените. Имал полесни повреди на екстремитетите, па е пуштен на домашно лекување со редовни амбулантски контроли. На истражните органи не им открил дали разговарал на мобилен телефон кога настапиле секундите на смртта, односно не кажал друго ништо. За сега единствено се знае дека немал алкохол во крвта, ниту пак други наркотични супстанци, но и дека нема траги од кочење на патот.

  Несреќата се случи завчера околу 17 часот, на автопатот кај селото Ласкарци, на неколку километри од првата патарина пред Тетово. Според извештајот од увидните екипи, од засега неутврдени причини, автобусот скршнува од коловозната лента, ја пробива банкината, влегува во коловозната лента каде се вози во спротивна насока, ја пробива и втората банкина, се превртува, паѓа на стариот пат, повторно се превртува и паѓа на кров во дол во нива.

  Се јави и компанијата „Дурмо турс“, но преку соопштение. Изразија сочувство до семејствата и нагласија дека автобусот бил редовно сервисиран, а компанијата ги поседува сите лиценци.

  Извор: Skopskoeho.mk

  Latest Posts

  94-годишна жена раскажала за одмаздата на неверниот сопруг и неговата љубовница

  Одмаздата е слатка работа, но оваа 94-годишна баба од Лос Анџелес отиде над и подалеку. Дорис со своите внуци сподели приказна за еден неверник,...

  Сопругот гледајќи ги снимките од скриената камера во својот дом целосно го променил односот кон сопругата

  Маж од Тајланд поставил видео камери во својот дом, а она што го видел го натерало радикално да го промени односот кон младата сопруга. Многу...

  Сите се зачудени: Имала речиси 400 килограми. Проверете како изгледа сега!

  Уште како мала имала проблем со килограмите, а со текот на годините нејзиниот проблем станувал се поголем и поголем. Амбер Рачди, која достигна 376 килограми,...

  Науката потврди што зависи од тоа дали мажот ќе создаде син или ќерка!

  Една од приказните на бабата дека мажите кои имаат браќа добиваат синови, а оние кои имаат сестри добиваат девојчиња. Истражувачите од Универзитетот во Њукасл во...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.