6 C
Skopje
недела, јули 21, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кошарка: Балканско класико Србија-Хрватска

  Репрезентациите на Србија и Хрватска ќе се борат за пласман во полуфиналето на кошаркарскиот турнир на Олимписките игри во Рио де Жанеиро.

  srbija hrvatska

  Хрватска во последниот меч во Б групата ја совлада Литванија (90-81), го освои првото место во оваа конкуренција и избори четвртфинале со големиот ривал Србија.

  Балканското дерби на ОИ во Рио де Жанеиро ќе се одигра во ноќта помеѓу четврток и петок (3:15 часот).

  Победникот од овој меч за ривал во полуфиналето ќе го има победникот од четвртфиналната пресметка помеѓу Австралија и Литванија (четврток, 16 часот).

  Европскиот првак Шпанија во четвртфиналето ќе игра против Франција (четврток, 19:30 часот), а последната четвртфинална двојка ја формираа САД и Аргентина (четврток, 23:45 часот).

  Полуфиналните натпревари ќе се одиграат на 19.август, а мечевите за медали на програмата се на 21.август.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.