6 C
Skopje
петок, март 1, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кошаркарски резултат 218:0 постигнат во женската кадетска лига на Хрватска

  Резултат за неверување е постигнат во женската кошаркарска кадетска лига на Хрватска. На 1.април кадетките на ФСВ славеле над Кварнер 218:0.

  Хрватските медиуми го пренесоа овој неверојатен резултат, со напомена дека за поразениот тим играле девојчиња без никакво искуство. Клубот ги ангажирал, бидејќи нема екипа во оваа категорија во А-2 лигата.

  „Vecernji.hr“, во извештајот од натпреварот пишува дека девојчињата од Кварнер, во текот на целиот натпревар, само неколку пати успеале да минат на противничката половина.

  Инаку, истиот ден, во Албанија, во машката Прва лига Тирана го победи Фљамуртари со 207:42

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.