6 C
Skopje
сабота, мај 25, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кошаркарките во група со Хрватска, Италија и Шведска

  енската кошаркарска репрезентација на Македонија, која ќе настапи во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2019 година, во вторникот ги дозна имињата на противничките преку кои ќе се обиде да се пласира на континенталниот шампионат, кој ќе се одржи во Летонија и Србија.

  Избраничките на селекторот Марјан Лазовски ќе се натпреваруваат во Групата Х заедно со селекциите на Италија, Шведска и на Хрватска.

  Инаку, на денешната ждрепка партиципираа 32 репрезентации, од кои пласман на Европското првенство ќе изборат 14 селекции, на кои ќе им се придружат организаторите Летонија и Србија, кои ќе учествуваат на квалификациите за континенталното првенство.

  Квалификацискиот циклус ќе почне во ноември.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.