6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кошаркарите стартуваат со квалификациите за Евробаскетот

  Кошаркарската репрезентација на Македонија, в четврток, ги започнува квалификациите за пласман на Европското првенство во 2017 година.

  spanija_kosarka

  Прв противник на подмладениот македонски состав, кој од клупата ќе го предводи српскиот стратег Драган Раца е аутсајдерот во групата репрезентацијата на Луксембург.

  Натпреварот ќе се игра во салата „Јасмин“ во Кавадарци со почеток во 20:30 часот.

  Покрај Луксембург противници на македонските кошаркари, во Г групата, ќе бидат кошаркарите од Унгарија и Велика Британија.

  Македонија ќе гостува во Лондон на 3.септември, потоа во Кавадарци на 7.септември ќе ја пречека Унгарија. Луксембург во гости е мечот кој се игра на 10.септември, четири дена подоцна Британците доаѓаат во Кавадарци, а циклусот завршува на 17.септември кога избраниците на Раца ќе гостуваат во Унгарија.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.