6 C
Skopje
вторник, април 16, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кошаркарите го освоија „Трофеј Македонија“

  Македонската кошаркарска репрезентација со максимални три победи (Португалија, Холандија, БиХ) го освои „Трофеј Македонија“. Во третот коло избраниците на селекторот Јорданчо Давитков ја совладаа БиХ со 71:67.

  Дуелот со БиХ во најголем дел беше израмнет, а клучна за победата беше втората четвртина која Македонија ја доби 22:16.

  Тројца играчи во македонската репрезентација имаа двоцифрен број на поени, најефикасен беше Ѓуровски со 12, два повеќе од Костовски и Тасовски.

  „Трофеј Македонија“ беше последна проверка за македонските играчи пред почетокот на претквалификациите за Светското првенство.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.