6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Копчињата на шпоретот ќе заблескаат од чистота – Потребни ви се само 2 минути и готово!

  Секоја домаќинка е запознаена со проблемот на здодевните масни наслаги на копчињата од шопретот, кои притоа, поради нивната локација, се потешко пристапни за чистење.

  По секое готвење, масните наслаги се акумулираат на копчињата, при што сте принудени иститие да ги чистите постојано.

  Денес ви откриваме како тоа да го направите за само 2 минути. А притоа, за извонреден трик нема да ви се потребни дополнителни трошоци.

  Навистина генијално- Ефикасно и евтино!

  Ќе ви биде потребно

  • Стара четка за заби, која ја користите
  • Памучна крпа
  • Неколку капки мастика или анасонов шпирт

  Што да направите

  • Навлажнете ја крпата во алкохолниот раствор
  • Нежно поминете преку копчињата и сите масни делови од шпоретот
  • Почекајте неколку минути и ќе забележите сами како масните дамки ќе започнат да се топат- Ќе исчезнат пред вашите очи!
  • Доколку од маснотијата сè уште има траги на некое место, повторно пребришајте со крпата

  Вашиот шорет за многу кратко време ќе заблеска како нов!

  Извор: Nane.mk

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.