6 C
Skopje
понеделник, мај 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Копал во нива и нашол буре полно со пари (видео)

  Овој фармер никогаш не очекувал да биде богат.

  Еден ден копал по својот имот додека не удрил во едно сино буре. Она што го пронашол во бурето го шокирало. 600 милиони долари се наоѓале внатре.

  Хосе Маријан Картолос, 65-годишен фармер добил дозвола од државата да го обработува овој имот. Картолос од таа причина не можел да ги задржи парите, ги запленила колумбиската влада и најавила дека пронајдените пари ќе ги вложи во патишта и образование.

  Наводно, овие пари му припаѓале на познатиот Пабло Ескобар, кралот на кокаинот и еден од најголемите мафијаши во светската историја.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.