6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Комшиката ослабе 10 кг за 1 месец со мешавина од сусам и ленено семе. Еве го точниот рецепт!

  За појадок можете да јадете здрава смеса за слабеење. Покрај тоа што е корисно, ќе ви помогне да изгледате послабо.

  Сосетката не е професионална готвачка, но сака да експериментира во кујната и да објавува интересни рецепти на својот канал. Овој пат на своите фанови им откри како успеала на природен и здрав начин да се ослободи од вишокот 10 килограми и тоа за само еден месец.

  Обожава да готви и ужива во вкусот на храната, поради што се здебели вишок килограми. За среќа, наишла на овој интересен рецепт, кој го пробала и на нејзино големо изненадување – успеал брзо и ефикасно!

  Смесата што ја подготвува се состои од неколку многу здрави намирници, а добиената количина е доволна за два дена доколку се јаде дневно само за појадок или еден ден ако се јаде за појадок и вечера.

  Во текот на овој месец, додека ја земате смесата од сусам и ленено семе, потребно е да пиете многу вода, најдобро со вкус на лимон и краставица или овошје и зеленчук по избор, да вежбате физичка активност и да избегнувате шеќер, сол, алкохол, масна и пржена храна, газирани сокови и сувомеснати производи.

  Секој кој има некаков здравствен проблем треба прво да се консултира со својот лекар пред да започне каква било диета. Инаку, оваа смеса е вкусна и многу корисна.

  Здрав микс за слабеење

  Потребни состојки:

  2 лажички ленено семе
  2 лажички сусам
  3 сливи
  1 лажица суво грозје
  300 гр јогурт
  250 мл ладна вода

  Лененото семе и сусамот ситно се мелат и се ставаат во блендер.

  Лененото семе е одлично против бактерии и паразити, а сусамот помага во намалување на шеќерот и холестеролот, а исто така ги чисти зглобовите и помага при артритис.

  Во блендерот додадете три суви сливи, 1 лажица суво грозје, 300 гр густ обезмастен јогурт и 250 мл вода. Мешајте додека не се добие еднолична, хомогена смеса. Јадете по една чаша секое утро, а остатокот чувајте го во фрижидер.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.