6 C
Skopje
четврток, февруари 9, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  Колку често треба да имаме секс?

  За да дадеме конкретен и јасен одговор на прашањата како што се: „Колку често е нормално да имаме сексуални контакти во текот на неделата? ’,„Што вели медицината на оваа тема, односно што се подразбира под фразата: здрав сексуален живот?“ и „Дали доволно често имаме сексуален нагон и дали го задоволуваме истиот или не и евентуалните последици од тоа…?“

  Еднаш неделно…? Многу малку!

  Повеќето парови што се во брак или долгогодишна врска имаат секс во просек по два пати седмично, што драстично се разликува од почетокот на врската каде сексуалните контакти се најмалку 4 пати седмично. Ако воопшто сексот може да се постави во некакви рамки и да се каже што е нормално, а што не, тогаш погледнете какво е мислењето на експеритите за бројот на сексуални контакти – тие тврдат дека 2 пати е во границите на нормалата, но дека тоа е долната граница и не треба да биде помалку од тоа. Бидејќи сексот е начин на канализирање на насобраната негативна енергија, ослободува од стрес и напнатост, а при тоа се лачат некои неопходни хормони одговорни за вашето расположение и добра здравствена состојба одговорот е јасен – Здравиот сексуален живот подразбира сексуални контакти не помалку од 2 пати неделно.

  Здравиот секс зависи од повеќе фактори и треба да одговара на потребите на партнерите. Меѓутоа еден од пресудните фактори кои ќе го дефинираат сексот како полезен за вашата здравствена состојба е следново: Сексот треба да биде комбинација помеѓу тело, разум и душа. Кога вие сте емотивно поврзани со партнерот и мотивот за секс е љубов, а не страст, тогаш ползите од сексот се навистина големи. Механичкиот секс(како оној на проститутките или мажите што имаат сексуален контакт со цел да го задоволат нагонот со жена кон која немаат чувства) не носи ползи за психичкото и физичко здравје на човекот.

  Освен што сте загрозени од најразлични сексуално преносливи болести, механичкиот секс ќе ви донесе разни фрустрации, намалена самодоверба, лоша представа за самиот себе, уште поголема емотивна празнина и сл. Ваквите луѓе не знаат да уживаат во убавините на сексот и за нив сексот е само рутина.

  Ако не сте во врска и немате човек што е способен да ги задоволи вашите физички, но и емотивни и интелектуални потреби, не се задоволувајте само со механички секс. Експертите велат дека  подобро е да се одлучите за апстиненција отколку за секс со човек што не го сакате, односно секс помеѓу двајца каде нема љубов. Наместо тоа можете со помош на маструбирање да ги задоволите сексуалните апетити, барем денес е лесно, имаме огромен избор секс играчки што ќе ви помогнат. Не дозволувајте една таква возвишена емоција, тоа врвно доживување што го носи сексот и оргазмот да го сведете на механика и рутина.

  Latest Posts

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.