6 C
Skopje
понеделник, септември 25, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Колку омекнувач и да ставите алиштата „смрдат” во зима – трик со кој домаќинките ќе немаат мака

  Колку и да мириса силно прашокот и колку и да ставаме омекнувач, во зима е тешко алиштата на студот да не се умирисаат.

  Сушете ги алиштата на сушара и само проветрувајте, а никако не ги сушете алиштата надвор или на парно.

  Секогаш оставете простор на сушарата, не ја полнете целосно со алишта за да има простор и да дишат.

  Ако има сонце задолжително изнесете ги алиштата надвор.

  Ако немате машина за сушење има еден трик, ставете во машината по перењето пешкир кој е сув и тој ќе ја впие влагата.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.