6 C
Skopje
четврток, октомври 6, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ДЕСЕТ ГОДИНИ МЕ ИЗНЕВЕРУВА и тоа со ИСТА ЖЕНА! „Најлошо од сè, кога му кажав дека знам, неговата реакција ме погоди!

  Една работа особено ја изненадува Поради проблемите кои ги има во бракот, една жена решила да се обрати кај советничката на „Мирор“...

  Поради „СРАМОТ“ Марија ја избркаа од селото: Им одговори со основање ГРАД само за жени, во кој важат ПОСЕБНИ правила!

  Градот го основала Марија Сенорина де Лима, која била протерана од нејзиното село поради прељуба. Ноива до Кордеиро се наоѓа во Бело...

  „Беше ДОБРА, наеднаш и отекоа рацете и нозете“: Мама ги опиша симптомите на ОПАСНА состојба која се јавува кај децата

  Една мајка раскажала како на нејзиното дете му отекле рацете и нозете, и како итно завршила во болница. Тоа беше опасна состојба која може...

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  Кои се трите најпровокативни хороскопски знаци?

  Освен во сексот, во флертот, тие знаат да испровоцираат и во работата. Важат за вешти, лесни на зборови и умешни со луѓе.

  ubava_zena

  Овен

  Tврдоглавиот Овен ужива да провоцира. Ќе направи се за да ви го сврти умот. Прави добра анализа пред да ви се пикне под кожа. Во сексот ќе ве изврти така добро, за на крај да биде тој/таа задоволен/на по секоја цена. Знаат да го предизвикаат шефот да им покачи плата, да го свртат против колегата и да иницираат кавга или состанок од кој ќе извлечат корист.

  Девица

  Ах, тие Девици. Отворат ли уста, кажуваат се што им лежи на душа. Додека да се освестите тие ќе ви покажат каде ви е местото. Индиректно провоцираат караници, прават шеги на туѓа сметка. Сакаат да слушаат комплименти иако не го признаваат тоа. Ако малку ги следите, ќе забележите како ги извртуваат сите муабети за да слушнат два три убави збора на крајот за себе. Ги исполнува работата, но сакаат секогаш да бидат најдобри. Умешно го провоцираат шефот да им додели повеќе обврски, но и поголема плата.

  Близнаци

  Секогаш успеваат да ги збунат луѓето. Страствени љубовници кои ќе ви го поматат умот во кревет. Внимателно со Близнаците, брзо забораваат, така што потрудете се да оставите добар впечаток. Ако некој знае да ги провоцира и иницира луѓето околу себе –тоа е Близнакот. Не дај Боже да му згрешите, тоа ќе ви го памти цел живот. Со сигурност и по неколку години ќе иницира разрешување на грешките од минатото.  Во работата се обидуваат да бидат сталожени, но ретко им успева да не му се пикнат под кожа на шефот кога нешто не им е по ќеф.

  Latest Posts

  ДЕСЕТ ГОДИНИ МЕ ИЗНЕВЕРУВА и тоа со ИСТА ЖЕНА! „Најлошо од сè, кога му кажав дека знам, неговата реакција ме погоди!

  Една работа особено ја изненадува Поради проблемите кои ги има во бракот, една жена решила да се обрати кај советничката на „Мирор“...

  Поради „СРАМОТ“ Марија ја избркаа од селото: Им одговори со основање ГРАД само за жени, во кој важат ПОСЕБНИ правила!

  Градот го основала Марија Сенорина де Лима, која била протерана од нејзиното село поради прељуба. Ноива до Кордеиро се наоѓа во Бело...

  „Беше ДОБРА, наеднаш и отекоа рацете и нозете“: Мама ги опиша симптомите на ОПАСНА состојба која се јавува кај децата

  Една мајка раскажала како на нејзиното дете му отекле рацете и нозете, и како итно завршила во болница. Тоа беше опасна состојба која може...

  ДЕТАЛЕН СПИСОК НА ПРОФЕСИИ И ПЛАТИ: Еве колку заработувате во Германија и кои работни места се најбарани

  Германија се смета за една од најсилните европски економии. Платите во оваа земја отсекогаш се сметале за добри, па не е ни чудо што...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.