6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кои се трите најпровокативни хороскопски знаци?

  Освен во сексот, во флертот, тие знаат да испровоцираат и во работата. Важат за вешти, лесни на зборови и умешни со луѓе.

  ubava_zena

  Овен

  Tврдоглавиот Овен ужива да провоцира. Ќе направи се за да ви го сврти умот. Прави добра анализа пред да ви се пикне под кожа. Во сексот ќе ве изврти така добро, за на крај да биде тој/таа задоволен/на по секоја цена. Знаат да го предизвикаат шефот да им покачи плата, да го свртат против колегата и да иницираат кавга или состанок од кој ќе извлечат корист.

  Девица

  Ах, тие Девици. Отворат ли уста, кажуваат се што им лежи на душа. Додека да се освестите тие ќе ви покажат каде ви е местото. Индиректно провоцираат караници, прават шеги на туѓа сметка. Сакаат да слушаат комплименти иако не го признаваат тоа. Ако малку ги следите, ќе забележите како ги извртуваат сите муабети за да слушнат два три убави збора на крајот за себе. Ги исполнува работата, но сакаат секогаш да бидат најдобри. Умешно го провоцираат шефот да им додели повеќе обврски, но и поголема плата.

  Близнаци

  Секогаш успеваат да ги збунат луѓето. Страствени љубовници кои ќе ви го поматат умот во кревет. Внимателно со Близнаците, брзо забораваат, така што потрудете се да оставите добар впечаток. Ако некој знае да ги провоцира и иницира луѓето околу себе –тоа е Близнакот. Не дај Боже да му згрешите, тоа ќе ви го памти цел живот. Со сигурност и по неколку години ќе иницира разрешување на грешките од минатото.  Во работата се обидуваат да бидат сталожени, но ретко им успева да не му се пикнат под кожа на шефот кога нешто не им е по ќеф.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.