6 C
Skopje
сабота, април 20, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  КОГА ЌЕ TPГНЕ НА ЛОШО: 3aпалете ловоров лист во собата и гледајте што ќе се случи по неколку минути

  КОГА ЌЕ TPГНЕ НА ЛОШО: 3aпалете ловоров лист во собата и гледајте што ќе се случи по неколку минути.

  Запалете ловоров лист и надбљудувајте што ќе се случи.

  Никогаш не ја потценувајте моќта на различните ароми на нашето тело! Дали знаевте дека необичниот мирис на ловор има неверојатно смирувачки ефект врз сите нас?
  Иако често се користи во кујната, има многу други корисни намени.

  Уште во античко време, Грците ги препознавале лековитите својства на ловорот и го користеле во медицината.
  Ловорот има силни антивоспалителни и смирувачки својства. Со тоа, меѓу другото, се овозможува и борба против епилепсијата, но и ослободување на дишните патишта.

  Ако имате висок крвен притисок, несоница или сте под стрес, ловоровите листови можат да ви помогнат! Се препорачува и за сите оние кои сакаат да го контролираат холестеролот!

  За да ги искористите неговите придобивки, можете да го консумирате во јадења, да го готвите во врела вода или внимателно да го запалите во тенџере.
  По неколку минути чадот постепено ќе се шири низ просторијата, а веднаш ќе забележите дека сте поопуштени.

  Внимавајте да не се опуштите толку, па да заборавите да го изгаснете огнот!

  Не двоумете се ни секунда, туку набавете ловоров лист, кој ќе се грижи за вашето здравје и расположение!

  Споделете ги овие совети со вашите добри пријатели, тие ќе ви бидат многу благодарни!

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.