6 C
Skopje
вторник, јуни 28, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Дали e љубов и како да се опише: 71-годишна жена се омажи за нејзината 17-годишна вистинска љубов. Раскажува среќниот пар

  Што мислите за вистинската љубов, без разлика на разликата во годините? Секојдневно гледаме примери околу нас - постар маж, лудо вљубен во својата млада...

  И вие наросувате сол на прагот: Ако не го правите тоа, поскоро започнете, а еве и зошто

  Можеби изгледа чудно, но од памтивек, солта се користеше како средство за чистење. Сол – одлична супстанција за дезинфекција и чистење на разни предмети...

  Кога се родила докторите мислеле дека мајката го изневерила таткото – по 12. години добила сестра и сите биле изненадени

  Девојчињата Асел и Камила Калганови се вистинска сензација во Казахстан, а полека, но сигурно, овие сестри стануваат познати ширум планетата.

  Популарноста ја должат на фактот дека двете се албино, иако се родени со разлика од 12 години.

  14-годишната Асел е многу барана како модел во татковината поради специфичниот изглед и несекојдневната физиономија, а по истиот пат тргнала и малата, сега 2-годишна Камила.

  И додека тие две се целосно бели, со многу светла коса и веѓи, нивниот 8-годишен брат Алдијар има традиционален изглед на Казахстанец, па многумина биле скептично околу тоа кој е вистинскиот татко на децата.

  Дури и мајката, 38-годишната Ајман Сакритова, мајка на овие девојчиња, била шокирана кога ја родила најстарата ќерка, а лекарите предизвикале своевиден скандал кога ја обвиниле дека таткото е всушност некој Русин.

  „Кога ја родив Асел, генетиката овде не беше претерано развиена. Дури сега се развива. Докторите беа шокирани и беа уверени дека во себе има некоја руска крв. Кога почнав да ја изучувам нејзината состојба, дознав дека таа е всушност албино. На почетокот сите беа изненадени. Не знаев што да правам, како да живеам со тоа“, раскажала оваа мајка.

  Асел почнала со моделинг кога наполнила 10 години, но во пар со Камила е уште поатрактивна и поинтересна на брендовите и огласувачите. Вели дека мора да води сметка за кожата повеќе од просечен човек, како и дека избегнува излоѓување на сонце.

  „Ако попладне излезам надвор, морам да ставам крема со фактор, со облека да го заштитам телото, да носам шешир дури и чадор. Навечер ми е многу полесно, кога нема соне“, рекла таа.

  Нејзината мајка додала дека албино децата по ништо не се разликуваат од останатите, иако тоа околината тешко го прифаќа.

  Latest Posts

  4-годишно девојче ослепело поради грип, но е полошо за малку ќе умр ело од болеста, еве што се случило

  4-годишно девојче од Ајова ослепело и за малку ќе умрело од грип. Џејд Делузија, која оваа сезона не била вакцинирана против грип, се разболела пред...

  Едно добронамерен совет, подалеку од наши во странство – само лошо ќе сакаат да ви направат, да знаете само што ми се случи

  Пред шест години се решивме фамилијарно да се преселиме во Шведска. Моите родители најдоа работа преку едни пријатели од Босна кои ги запознале во...

  Дали e љубов и како да се опише: 71-годишна жена се омажи за нејзината 17-годишна вистинска љубов. Раскажува среќниот пар

  Што мислите за вистинската љубов, без разлика на разликата во годините? Секојдневно гледаме примери околу нас - постар маж, лудо вљубен во својата млада...

  И вие наросувате сол на прагот: Ако не го правите тоа, поскоро започнете, а еве и зошто

  Можеби изгледа чудно, но од памтивек, солта се користеше како средство за чистење. Сол – одлична супстанција за дезинфекција и чистење на разни предмети...

  АКТУЕЛНО

  Пред спиење ставам ракија на косата – неверојатен трик од мојата баба: Кога ќе се разбудите наутро ќе видите чудо

  Ќе ви ја откријам тајната на убавата и бујна коса што ми ја кажа баба ми, пред многу години, кога ја прашав како нејзината...

  (ВИДЕО)Како студентот пред целиот клас му докажа на професорот дека Бог постои!

  Едноставно и логично, дали ја знаете оваа приказна? Почетокот на дваесеттиот век… На Универзитетот во Берлин, професор ги предизвика студентите прашувајќи: Дали Бог создаде се...

  „Сега ќе ви раскажам како ме наместија да земaм жена од Албанија“

  Посредувањето за невести од Албанија за мажи од Балkaнскиот регион не е некој новитет, а за ваква солуција во љубовниот живот најчесто се одлучуваат...

  Отидов да се вакцинирам и и испратив фотографии на мајка ми. Таа ми одговори: „Па, ти си сега ОВЦА“ и така започна СЕМЕЈНИОТ КОНФЛИКТ

  Британецот по име Лоренс имал 23 години кога дознал дека никогаш не примил вакцина. Тој дозна за тоа во клиниката на...

  Ми рече, или вака ќе правиш, или да си ги собереш „парталите“ и да те нема – си ги собрав

  Човекот за кој се омажив, многу го сакав иимав чувство дека го познавам цел живот. Бевме долги години во врска и навистина изгледаше дека,...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.