6 C
Skopje
сабота, јули 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  КОГА МИ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЗЕМЕ ЖЕНА ОД ДРУГА ВЕРА, СЕ ОТКАЖАВ ОД НЕГО ! Ја запознав нашата внука вчера и се случи нешто незамисливо

  Таа дури и не се обиде да воспостави комуникација, само го повлече девојчето за рака

  Кога дознав дека мојот втор син реши да земе жена од друга вера , веднаш му реков дека не постои за мене и за моето семејство и дека никогаш повеќе не смее да се обидува да не контактира.

  Поминаа 16 години од тогаш, никој не слушнал ништо од него иако се обидуваше да стапи во контакт со некој од семејството. Со овој потег, тој го оцрни нашиот статус доволно, сега еве го неговото „семејство“, затоа што таков син не постои за нас.

  Сепак, пред неколку дена додека бев во продавницата, едноставно се случи да се сретнеме со неговата сопруга и дете . Кој падна од небото пред нас и јас никогаш нема да го заборавам нејзиниот изглед. Во истиот момент таа рече: “Извинете!” и поминаа покрај мене како странец.

  Таа дури и не се обиде да воспостави комуникација, таа само ја повлече внуката за рака и истрча кон касата! Девојчето е убава, слатко и нежно.

  За момент, жалев што никогаш немавме шанса да ја запознаеме, сепак таа е наша внука.И јас и реков на сопругата и таа само мудро молчеше. Се сомневав дека таа всушност имала некаков контакт со нив и никогаш нема да и простам за тоа.

  Холивудски пар кој ни ја врати верата во вистинската љубов

  Холивуд ги пишува најубавите љубовни приказни, и тоа не само оние фиктивните, туку и реалните, па дури и онаа на Руперт Френд и Ејми Мулинс која може многу лесно еден ден да се најде на филмско платно.

  Имено, од мажите често ја слушаме реченицата дека изгледот воопшто не им е важен кога искрено ќе се вљубат, но ние не им веруваме. Но секоја сомнеж во вистинитоста на ова тврдење ќе ја лиши Руперт и ќе потсети уште еднаш дека срцето во љубовта дури и не го гледа она што многумина веднаш го сметаат за сериозен недостаток.

  Но за што пишуваат овие? Па, неговата жена е прекрасна. Како не би се вљубил во неа, можеби ќе си помислите сега. Да, Еми навистина е убава.Но Еми нема нозе.

  Таа е родена без фибула, лисната коска во долниот дел на ногата, ампутирајќи ги и двете нозе кога имала само една година. Докторот им кажал на родителите дека нивната ќерка никогаш нема да може да оди и да живее самостојно. Но тој погреши! Таа не само што прооди, туку стана и успешна атлетичарка. „Јас поради тебе излегов лажливец“, и кажал истиот доктор кога Ејми го сретна пред неколку години. Таа во младоста се занимаваше со трчање, благодарение на што доби целосна стипендија за студиите, а во 1996 година настапи на Параолимписките игри во Атланта.

  Не требаше да помине долго време да ја забележат и филмаџиите. Таа го сними својот прв филм во 2002 година и во него глумеше шест различни карактери.

  На крајот, работата како актерка ја спои со актерот со Руперт. Во мај 2013 година тие организираа состанок за идниот филмски проект на Руперт и се состанаа во 18 часот во еден мал бистро бар во Њујорк.

  Во еден момент дошол келнерот, им пристапил и им кажал: „Извинете, но ќе морам да ве замолам да заминете. Го погледнавме и прашавме: ’Зошто?’ Тој одговори: ’Бидејќи е 4:30 наутро и затворивме пред еден час.’” се присеќава на нивната прва средба Ејми и продолжува:

  Немавме поим дека е толку часот. Не бевме свесни за ништо околу нас цела вечер. Тоа беше прекрасен возбудлив разговор помеѓу двајца интензивно љубопитни умови на многу различни теми.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.