6 C
Skopje
среда, март 22, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  КОГА МИ КАЖА ДЕКА ЌЕ ЗЕМЕ ЖЕНА ОД ДРУГА ВЕРА, СЕ ОТКАЖАВ ОД НЕГО ! Ја запознав нашата внука вчера и се случи нешто незамисливо

  Таа дури и не се обиде да воспостави комуникација, само го повлече девојчето за рака

  Кога дознав дека мојот втор син реши да земе жена од друга вера , веднаш му реков дека не постои за мене и за моето семејство и дека никогаш повеќе не смее да се обидува да не контактира.

  Поминаа 16 години од тогаш, никој не слушнал ништо од него иако се обидуваше да стапи во контакт со некој од семејството. Со овој потег, тој го оцрни нашиот статус доволно, сега еве го неговото „семејство“, затоа што таков син не постои за нас.

  Сепак, пред неколку дена додека бев во продавницата, едноставно се случи да се сретнеме со неговата сопруга и дете . Кој падна од небото пред нас и јас никогаш нема да го заборавам нејзиниот изглед. Во истиот момент таа рече: “Извинете!” и поминаа покрај мене како странец.

  Таа дури и не се обиде да воспостави комуникација, таа само ја повлече внуката за рака и истрча кон касата! Девојчето е убава, слатко и нежно.

  За момент, жалев што никогаш немавме шанса да ја запознаеме, сепак таа е наша внука.И јас и реков на сопругата и таа само мудро молчеше. Се сомневав дека таа всушност имала некаков контакт со нив и никогаш нема да и простам за тоа.

  Холивудски пар кој ни ја врати верата во вистинската љубов

  Холивуд ги пишува најубавите љубовни приказни, и тоа не само оние фиктивните, туку и реалните, па дури и онаа на Руперт Френд и Ејми Мулинс која може многу лесно еден ден да се најде на филмско платно.

  Имено, од мажите често ја слушаме реченицата дека изгледот воопшто не им е важен кога искрено ќе се вљубат, но ние не им веруваме. Но секоја сомнеж во вистинитоста на ова тврдење ќе ја лиши Руперт и ќе потсети уште еднаш дека срцето во љубовта дури и не го гледа она што многумина веднаш го сметаат за сериозен недостаток.

  Но за што пишуваат овие? Па, неговата жена е прекрасна. Како не би се вљубил во неа, можеби ќе си помислите сега. Да, Еми навистина е убава.Но Еми нема нозе.

  Таа е родена без фибула, лисната коска во долниот дел на ногата, ампутирајќи ги и двете нозе кога имала само една година. Докторот им кажал на родителите дека нивната ќерка никогаш нема да може да оди и да живее самостојно. Но тој погреши! Таа не само што прооди, туку стана и успешна атлетичарка. „Јас поради тебе излегов лажливец“, и кажал истиот доктор кога Ејми го сретна пред неколку години. Таа во младоста се занимаваше со трчање, благодарение на што доби целосна стипендија за студиите, а во 1996 година настапи на Параолимписките игри во Атланта.

  Не требаше да помине долго време да ја забележат и филмаџиите. Таа го сними својот прв филм во 2002 година и во него глумеше шест различни карактери.

  На крајот, работата како актерка ја спои со актерот со Руперт. Во мај 2013 година тие организираа состанок за идниот филмски проект на Руперт и се состанаа во 18 часот во еден мал бистро бар во Њујорк.

  Во еден момент дошол келнерот, им пристапил и им кажал: „Извинете, но ќе морам да ве замолам да заминете. Го погледнавме и прашавме: ’Зошто?’ Тој одговори: ’Бидејќи е 4:30 наутро и затворивме пред еден час.’” се присеќава на нивната прва средба Ејми и продолжува:

  Немавме поим дека е толку часот. Не бевме свесни за ништо околу нас цела вечер. Тоа беше прекрасен возбудлив разговор помеѓу двајца интензивно љубопитни умови на многу различни теми.

  Latest Posts

  Од вистински живот: Ја повикав 5 години подоцна. На мое најголемо чудење, таа го крена телефонот како да ме очекуваше

  Ја повикав 5 години подоцна. Доволно чудно, таа не го смени бројот, како да ме очекуваше. Кога го зедов телефонот, се тресев. Нејзиниот глас беше...

  Секоја вечер се будите во исто време – Еве што значи – Ако се разбудите во 3 – тажни сте, ако се разбудите во

  Досега сигурно многу пати сте прочитале дека духовната состојба и физичкото здравје се поврзани едно со друго. Но, традиционалните кинески методи и учења посветуваат посебно...

  Индиското момче пророк предвидува нови неволји за луѓето, од јули до август ќе има нешто многу сериозно

  Познатиот астролог-предвидувач Абигејл Ананд од Индија бил обичен тинејџер. Но, тогаш тој се заинтересирал за астрологијата и неговите предвидувања станале навистина пророчки. Младиот човек ја...

  Исповед на очајна сопруга: Маж ми изневерува со братучедка ми и не знам што да правам

  Месец дена сум во хаос. Сè тргна наопаку од моментот кога за прв пат дознав дека братучедка ми има нешто повеќе со мојот сопруг...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.