6 C
Skopje
сабота, март 2, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  КОГА ЗЛОТО ВЕ СНАЈДЕ ВАС И ВАШЕТО СЕМЕЈСТВО: Најкратката молитва на светот која поместува планини!

  Кога молитвата ќе ги исчисти сите негативни работи што се насобрале во вас, ќе исчезнат и причините поради кои мислите дека некој ве урочил или проколнал.

  Кога во животите им се случуваат лоши работи и ништо не оди на добро, луѓето веруваат дека некој ги проколнал или ги урочил.

  Постојат и многу методи за „отстранување“ на овие магии и клетви, за кои многумина се обраќаат кон шарлатаните кои ќе го направат тоа за пари, но всушност ништо не може да ви помогне да се заштитите од се што е негативно од искрената молитва.

  Верниците знаат дека одењето кај јасновидци е еден од страшните гревови. Ако сте еден од нив, откажете се од приказните на овие луѓе и молете се кога ќе почувствувате потреба за тоа.

  „Господи Исусе Христе, Сине Божји, помилуј ме мене грешникот“, се зборовите на Исусовата молитва. Ова е најкратката молитва што постои, но монасите и свештенството тврдат дека е толку моќна што може да помести планини со искрена вера!

  Искрено обратете се кон Бога и Тој сигурно ќе ве слушне. Ако се прашувате кога треба да се молите за подобрување, нема одредено време.

  Направете го ова кога се чувствувате најудобно, особено кога чувствувате дека ви треба молитва. Пробајте и ќе видите – ќе добиете нова енергија, волја, ќе бидете посмирени, а проблемите полека и сигурно ќе се решаваат.

  Кога молитвата ќе ги исчисти сите негативни работи што се насобрале во вас, ќе исчезнат причините поради кои мислите дека некој ве урочил или проколнал.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.