6 C
Skopje
петок, септември 22, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Клучни симптоми кои ќе ви покажат дека имате оштетени бубрези, а најверојатно ги игнорирате

  Откријте ги најраните симптоми на оштетени бубрези и што може да направите за да ги подобрите нивните функции.

  Болка во долниот дел од грбот – тоа се смета за еден од најчестите симптоми за болест на бубрезите. Може да се појави само на една страна, а обично е присутен додека спиеме.

  Нафрланост, чешање и сувост – ова е исто така стандарден симптом дека нешто не е во ред со бубрезите.

  Промени во уринарниот систем – бубрезите се одговорни за излачување мокрача, но доколку забележите некакви промени во неа тоа може да е знак за болни бубрези.

  Оток на разни делови од телото – бубрезите се одговорни за отфрлање на токсините и течностите од телото, а доколку тоа не се прави редовно тогаш настануваат отоци. Затоа немојте да ги игнорирате.

  Умор и слабост – оштетените бубрези го намалуваат произвдоството на хормонот еритропоетин кој го произведуваат бубрезите, а тоа доведува да се чувствувате слаби и изнемоштени.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.