6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Кливленд го сака Џими Батлер

  По убедливиот пораз од Голден стејт, во финалната серија во НБА лигата раководството на Кливленд ја разгледува опцијата да донесе уште една ѕвезда во своите редови. Како што пренесува ЕСПН, Кливленд подготвува размена со која во тимот би пристигнал Џими Батлер од Чикаго.

  Кливленд не успеа да ја одбрани титулата во НБА лигата, во финалната серија со убедливи 4-1 Кавалирс беа поразени од Голден Стејт. Првиот кој го плати цехот, поради лошото издание во финалето, е генералниот менаџер Дејвид Грифин, кој доби отказ, а како негова замена се споменува поранешниот МВП на финалната серија, Чонси Билапс.

  Во Кливленд планираат промени и во ростерот на екипата, а како што објави ЕСПН, прва цел е крилниот играч на Чикаго Џими Батлер, кој ја одигра најдобрата сезона во кариерата (23,9 поени, 6,2 скока и 5,5 асистенции), но Чикаго не успеа да ја мине првата рунда во плејофот.

  Поради тоа во Чикаго планираат целосна реконструкција на тимот, па не е исклучено да се согласат на размената која ќе ја предложи Кливленд.

  Кливленд планира во трејдот да биде вклучен и крилниот центар Кевин Лав, но во тој случај за да биде реализирана размената ќе им биде потребен уште еден тим. Во целтата приказна може да се вклучат Феникс Санси, кои на драфтот ќе бираат како четврти. Се претпоставува дека Феникс би можел да го вклучи во трејдот еден од најдобрите плејмејкери во лигата, Ерик Бледсо.

  Покрај за Батлер, Кливленд покажува голем интерес и за крилото на Индијана, Пол Џорџ, кој најави дека ќе го напушти тимот. Џорџ сезонава оствари просек од 23,7 поени, 6,6 скока и 3,3 асистенции по натпревар.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.