6 C
Skopje
четврток, март 30, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  Ким вели дека Трамп му испратил „одлично“ писмо

  Севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун, нареди подготовки за вториот самит со американскиот претседател, Доналд Трамп, истакнувајќи дека ќе чека трпеливо и со верба за остварување на заедничката цел на двете страни, пренесе севернокорејската државна агенција КЦНА.

  Како што се наведува, Ким изразил големо задоволство по добиеното „одлично“ писмо од Трамп.

  И покрај решеноста на Ким за уште една средба со Трамп, двајцата остануваат во несогласувања околу фундаменталните прашања. Според експертите, главното сопнување е во тоа кои чекори треба да ги преземе Ким во однос на денуклеаризацијата за да го помести застојот на нуклеарните преговори и какви награди треба да обезбеди Трамп за да го притисне неговиот севернокорејски колега, да ги преземе тие мерки.

  КЦНА соопшти дека Ким добил писмо од Трамп, кое му го доставил севернокорејскиот амбасадор, кој се сретна со американскиот претседател во Вашингтон минатата недела. По средбата со Ким Џонг-чол, Трамп рече дека со Ким Џонг-ун, најверојатно ќе се сретнат кон крајот на следниот месец, но не кажа точно кога ниту каде ќе се одржи вториот самит.

  Нуклеарните преговори се заглавени откако Ким и Трамп се состанаа во Сингапур минатиот јуни за време на нивниот прв самит, кој заврши со нејасни заклетви за денуклеаризација од страна на Ким.

  Предвидувањата се дека САД и Северна Кореја ќе се заложат за воспоставување нови односи и здружување на напорите за изградба на траен и стабилен мир на Корејскиот Полуостров.

  Набљудувачите на Северна Кореја велат дека Виетнам најверојатно ќе биде избран како место за втор самит, но нема официјална потврда.

  Latest Posts

  Љубовта на бабата е непроценлива во воспитувањето на децата

  Љубовта на бабата е бесценета Бабата ги сака своите внуци со длабока, нежна, искрена и совршена љубов. Оваа љубов никогаш не исчезнува. Кинезите сметаат дека таквата...

  Срцето ми се згрчи од тага кога ја видов мојата постара соседка како моли за леб на вересија

  Неодамна бев сведок на една многу непријатна случка која длабоко ме потресе. Живеам во соседството на една постара жена. Тетка Мима е пријатна, добредојдена,...

  Пеце „Cуперхикс“: Два дена молчам, но решив да проговорам што му се случи на мојот син, родители внимаваjте со

  Статус на Петар Младеновски: „Два дена се мислам дали да реагирам ама очигледно ова не смее да се премолчи. прифаќајте или враќајте повикот, бидејќи сметката...

  Доктор: Мора да го направите ова ако се разбудите помеѓу 1 и 3 часот наутро

  Системскиот недостаток на доволно сон има негативно влијание врз нашето здравје и нашата секојдневна активност на работа и во слободното време. „Несоницата може да...

  АКТУЕЛНО

  Трагедија дома: Два питбула уби ле 2-годишно девојче и нејзиниот 5-месечен брат пред очите на нивната мајка

  Трагедија се случила во предградијата на американскиот град Мемфис, пишува NBC. Две кучиња ги нападнале и ги убиле децата на семејството кое ги одгледувало. Повредена...

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.