6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Квинси Милер ќе паузира од шест до девет месеци

  Крилниот кошаркар на Макаби, Квинси Милер, поради повреда на задните вкрстени лигаменти, ќе паузира помеѓу шест и девет месеци.

  kvinsi miler

  Американецот кој блесна минатата сезона во дресот на Црвена ѕвезда, се повреди неколку недели по трансферот во Макаби.

  Милер, за кого се шпекулираше дека би можел да добие македонски пасош и да игра за Македонија, минатата сезона во Евролигата бележеше по 14 поени, 5,7 скокови и 1,5 блокади по натпревар.

  Макаби ќе мора да бара нов играч на пазарот, а според изралеските медиуми не е исклучена можноста клубот да го раскине договорот со Милер, бидејќи тој се повредил додека играл баскет со пријателите на универзитетот УЦЛА.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.