6 C
Skopje
понеделник, јуни 24, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Кај две лица од Неготино биле пронајдени и одземени повеќе од 3 200 петарди и огномети

  Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Велес кај две лица се пронајдени и одземени пиротехнички средства, информираат од полицијата.

  „Од Б.С. на возраст од 52 години од село Тимјаник, Неготинско, и Љ.Ѓ. на возраст од 57 години од село Долни Дисан, Неготинско, се одземени повеќе од 3 200 петарди и огномети“, стои во соопштението на полицијата.

  ОД МВР велат дека по целосно документирање на случајот против лицата ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.