6 C
Skopje
четврток, јуни 13, 2024
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Каменецот на забите веднаш ќе исчезне – нема веќе да одите на стоматолог

  Забниот каменец е чест проблем, и современите стоматолози предлагаат доста начини за неговото вадење.

  Но, постои метода која одлично се решава тој проблем, а и ќе заштедите и пари.
  Ви требаат 40 грама лушпи од орев и 250 милилитри вода.

  Ставете ги лушпите во вода околу  20 минути, па водата тргнете ја од оган и поклопете ја  додека не се олади, па прецедете ја. Ставете ја  четкички за заби во водата нека отстои 10 минути.

  И со тоа исчестете ги темелно забите. Оваа процедура можете да ја повторите и до три пати дневно.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.