6 C
Skopje
вторник, август 16, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  КАКО ја спасив СВАДБАТА НА БРАТ ми од целосна пропаст со чаша вино! Младиот човек со признание го освои интернетот! “Ти си херој…”

  Свадбата е еден од најважните денови во животот на вљубениот пар, па затоа не е невообичаено младенците и нивните семејства да ги земат предвид сите потенцијални проблеми, за да се уверат дека и најмалите детали се прават според планот.

  Меѓутоа, кога членовите на семејството не се во најдобри односи со младенците и мислат дека нивната венчавка е совршена можност да блеснат, свадбата може да се претвори во катастрофа.

  За среќа на еден млад пар, споменатата ситуација била избегната само со мудрата и вешта интервенција на братот на младоженецот, кој на Редит го опишал целиот настан, пренесува „Мирор“.

  Минатиот месец брат ми се ожени со жена со која ги помина последните седум години од животот. Мојата снаа е прекрасна жена и јас сум повеќе од среќен за нив двајца. Но, бидејќи мајка ми е отровен демон, таа одлучи дека еден од најважните денови во животот на нејзиното најстаро дете МОРА на некој начин да и биде посветен на неа.

  Таа се појави во неверојатно раскошна бела венчаница. Нејзиниот фустан беше подобар од невестаа. За целиот настан се зборуваше од толку многу погрешни причини – започна младиот човек.

  Младоженецот не ни знаел дали неговата мајка ќе се појави на свадбата, по претходната кавга, а потоа ја видел во фустан налик на венчаница како седи во првиот ред веднаш зад младенците.

  Подоцна на ручекот работите само се влошија и знаев дека мајка ми ќе го уништи овој ден. Затоа решив да играм за тимот. Ни служеа чаши црвено вино за ручек, а јас побарав мојата да се наполни до крај. Отидов до местото каде што седеше мајка ми и се „сопнав“, истурајќи на нејзиниот совршен фустан.

  За малку ќе паднав на колена ползејќи да и се извинам, а таа го пропушти ручекот и поголемиот дел од првата половина од приемот, возејќи дома (4 часа во двата правци) за да го пресоблече фустанот што брат ми првично и го купи. За моја среќа, никој не се грижеше освен мајка ми – пишува младиот човек.

  По венчавката, младиот човек во знак на благодарност добил дури и шише вино од брат му и снаата, бидејќи го сметале неговиот гест за „најдобриот свадбен подарок“ што можеле да го добијат.

  „Не планирав да се пофалам на интернет дека и го уништив фустанот на мајка ми и направив сцена на свадбата на брат ми, туку само што добив шише црвено вино од снаа ми со натпис: „Уживајте во најдоброто. шише вино што можев да го најдам, за најдобриот свадбен подарок што можевте да ни го дадете“.

  Режисерите веднаш побрзаа да ја коментираат оваа приказна, нарекувајќи го нејзиниот актер „херој“.
  „Уживав во секој дел од оваа приказна, ти си херој. Господ да те благослови“, гласеше еден од коментарите.

  Latest Posts

  Ивана во Германија замина со последните 200 евра и 2 куфера: Сакав да пропаднам во земја од тага, а сега нашиве доле неможам да...

  Ивана Тевих е родена во Крапина. Пред помалку од две години, на 33-годишна возраст, таа почувствува голема потреба за промени. Работела во бутик скоро 12...

  Ослободете се од замор и зајакнете го мозокот: 7 намирници за подобра меморија и концентрација

  Според резултатите од една американска студија која се занимаваше со темата за стареење, се покажа дека храната богата со фолати е добра за мозокот...

  Од ова место мајката божја им дарила пород на многу жени, духовно светилиште во Македонија кое треба да го посетите

  Манастирот „Рождество на Пресвета Богородица“ или познат како е средновековен храм кој се наоѓа на 3 километри над селото Сливница во Преспа. Манастирот датира од...

  Тина била мртва 27 минути. Кога повторно се разбудила напишала три збора кои никој нема да ги заборави:

  Минатото лето Американката Тина Хајнс се бореше да ја преживее битката на нејзиниот живот. Таа е мртва (во клиничка смрт) речиси половина час! И...

  АКТУЕЛНО

  Печалбарска сцена што го расплака целиот Балкан: Се збогуваат на автобуска станица, тој заминува без неа и детето …

  Фотографијата од младиот брачен пар што се разделува на автобуската станица во Тузла за кратко време ги запали социјалните мрежи и предизвика коментари полни...

  Бидете внимателни со вашите сметки во Грција! Лажат (ФОТО)

  Балканка решила да ги предупреди нашите граѓани за шеми кои се прават во рестораните во соседна Грција. Таа прецизира дека кога им дале забелешка...

  Татkото бил „презафатен“ со мобилниот за да го погледне синот – 2 минути подоцна ја сфатил својата грешка

  Технологијата ни даде неверојатни можности за комуникација кои беа научна фантастика со децении. Технологијата, а особено телефоните, не поврза и не раздели повеќе од...

  Мајката го оставила момчето (3) на гробишта, но Господ се погрижил за него

  Бог е секогаш со нас. Тој нè чува и бдее над сите околу нас. Така тој се грижел за 3-годишно момче кое мајка му,...

  (ЦЕЛА ПРОЦЕДУРА) Бугарски пасош: Трендот не запира, како најлесно до него?

  Не запира бранот на граѓани кои речиси секојдневно се упатуваат кон соседна Бугарија . Причината-бугарски пасош. Бројките рушат рекорди а источниот регион и градот Делчево и...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.