6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како ја искажуваме тагата според хороскопскиот знак

  ОВЕН

  Кога се тажни, Овните се импулсивни и можат да избувнат кога најмалку очекувате. Именно, тие се едни од нај-конфликтни хороскопски знаци.

  БИК

  Биковите се изолираат од околината и луѓето, чекајќи бурата да ја поминат во домашен услови. Немојте да оспорувате кога ќе ви откажат состанок, верувајте така е најдобро!

  БЛИЗНАЦИ

  Претставниците на овој хороскопски знак вообичаено се задлабочува во проблем, додека навистина не изнајдат начина како да го надминат. Предпочитаат така сами да си ја надминат, затоа често се изолираат.

  РАК

  Типично за нив, Раците стануваат крајно емоционални кога се чувствуаат тажни. Кога се чувствуаат исклучително лошо, се затвораат целосно во себе.

  ЛАВ

  Лавове не се грижат да не покажат на целиот свет кога преживуваат тежок момент. Ако направите грешка да ги вознемирите, постои веројатност целиот нивен гнев да се истури точно врз вас.

  ДЕВИЦА

  Тагата кај Девиците е прогонувачка и приметна. Во никој случај не се обидувајте да разберете што ги тормози, ако тие не сакаат да ви кажат сами тоа е затоа што се плашат гневот може да им биде голем.

  ВАГА

  Вагите одбиваат да ги прифаќаат ударите на судбината и трупаат болка во самите себе. Се разбира, начесто тоа води до непријатни последици како за нив, така и за оние околу нив.

  СКОРПИЈА

  Скорпиите се демонски лоши, кога осеќаат негативни емоции. Гневот и ирационалното однесување стануваат нивна втора природа, а контактите со нив во таков момент се крајно непрепорачливи.

  СТРЕЛЕЦ

  Претставниците на овој знак се склонии кон депресивни состојби без значење на големината на проблемот. Во одреден момент дури испаѓаат во состојба на летаргија и често претеруваат со алкохолот.

  ЈАРЕЦ

  Јарците ги премислуваат проблемите што ги доведува до потполно психичко истоштување. Кога дознаваат дека ситуацијата е навистина сериозна, тие ја губат целата мотивација да чекорат напред.

  ВОДОЛИЈА

  Тагата кај Водолиите е целосно незабележлива. Кога се исправени пред сериозен проблем, тие ја кријат одлично загриженоста од околината и ја заменуваат со насмевка.

  РИБИ

  Рибите лесно можат да бида вознемирени. Кога тоа ќе се случи, тие често се задлабочуваат во проблемот, додека не стасаат до целосен емоционален распад.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.