6 C
Skopje
вторник, ноември 29, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  Како ја искажуваме тагата според хороскопскиот знак

  ОВЕН

  Кога се тажни, Овните се импулсивни и можат да избувнат кога најмалку очекувате. Именно, тие се едни од нај-конфликтни хороскопски знаци.

  БИК

  Биковите се изолираат од околината и луѓето, чекајќи бурата да ја поминат во домашен услови. Немојте да оспорувате кога ќе ви откажат состанок, верувајте така е најдобро!

  БЛИЗНАЦИ

  Претставниците на овој хороскопски знак вообичаено се задлабочува во проблем, додека навистина не изнајдат начина како да го надминат. Предпочитаат така сами да си ја надминат, затоа често се изолираат.

  РАК

  Типично за нив, Раците стануваат крајно емоционални кога се чувствуаат тажни. Кога се чувствуаат исклучително лошо, се затвораат целосно во себе.

  ЛАВ

  Лавове не се грижат да не покажат на целиот свет кога преживуваат тежок момент. Ако направите грешка да ги вознемирите, постои веројатност целиот нивен гнев да се истури точно врз вас.

  ДЕВИЦА

  Тагата кај Девиците е прогонувачка и приметна. Во никој случај не се обидувајте да разберете што ги тормози, ако тие не сакаат да ви кажат сами тоа е затоа што се плашат гневот може да им биде голем.

  ВАГА

  Вагите одбиваат да ги прифаќаат ударите на судбината и трупаат болка во самите себе. Се разбира, начесто тоа води до непријатни последици како за нив, така и за оние околу нив.

  СКОРПИЈА

  Скорпиите се демонски лоши, кога осеќаат негативни емоции. Гневот и ирационалното однесување стануваат нивна втора природа, а контактите со нив во таков момент се крајно непрепорачливи.

  СТРЕЛЕЦ

  Претставниците на овој знак се склонии кон депресивни состојби без значење на големината на проблемот. Во одреден момент дури испаѓаат во состојба на летаргија и често претеруваат со алкохолот.

  ЈАРЕЦ

  Јарците ги премислуваат проблемите што ги доведува до потполно психичко истоштување. Кога дознаваат дека ситуацијата е навистина сериозна, тие ја губат целата мотивација да чекорат напред.

  ВОДОЛИЈА

  Тагата кај Водолиите е целосно незабележлива. Кога се исправени пред сериозен проблем, тие ја кријат одлично загриженоста од околината и ја заменуваат со насмевка.

  РИБИ

  Рибите лесно можат да бида вознемирени. Кога тоа ќе се случи, тие често се задлабочуваат во проблемот, додека не стасаат до целосен емоционален распад.

  Latest Posts

  Фуркан Салиу: Ова што го слушнав, вечерва не ми дава да заспијам- 3 годишно дете умрело пред очите на родителите

  Новинарот Фуркан Салиу вечерва на социјалните мрежи пренесе трагичен случај, сторија за која вели дека не му дава да заспие. – Скоро секој ден слушам...

  БОГОРОДИЦА СПАСИЛА ЦЕЛО СЕМЕЈСТВО ОД МАГИИТЕ НА СОСЕДИТЕ: Жената се колне дека се било вака!

  Што не направија! Ни шетаат по дома, особено кога сме на терен или кога ќе стигне платата. Ги праќаат децата да фрлат кокошка или...

  (ВИДЕО) Мојата свекрва истура сол во исечен лимон, веднаш започнав и јас штом дознав зошто

  Сите сме слушнале за многуте корисни својства на лимонот. Се користи при готвење, додаден за време на конзервирање и исто така како додаток во...

  Аркан во своите сефови чувал нешто што во тоа време го немал никој друг на овие простори: Еве што е тоа!

  Павле Стевовиќ, финансискиот директор на сите претпријатија на Жељко Ражнатовиќ Аркан, пред нотар во Нови Сад открил што се Аркан чувал во своите сефови,...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.