6 C
Skopje
среда, октомври 4, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како мал родителите сакале да го продадат за 26 долари, а денес го сака цел свет (ФОТО)

  Роден е во 1954 година во Хонгконг. Додека бил бебе тежел 5,5 килограми па уште тогаш мајката го нарекла топовско ѓуле.

  Кога имал седум години неговите родители се преселиле во Австралија во потрага по подобра работа. Него го оставиле на милост и немилост во родната земја.

  Вака почнува животната приказна за актерот Џеки Чен. Родителите сакале да го продадат на една баба за 26 долари. Професорот во една прилика на училиште со трска му го скршил носот, но токму во тоа училиште се стекнал со основните знаења за акробација, борбени вештини и актерски техники.

  Штом го завршил училиштето, добил понуда да заигра во седум филмови. Гинисов рекордер е во бројот на повторени снимања на една сцена, тоа го направил дури 1.600 пати. Тој е еден од ретките кој во филмовите беше сценарист, главна улога, продуцент, директор на фотографија, главен координатор, па дури и човек кој набавува и доставува храна.

  Сето тоа е денес 63 годишниот актер Џеки Чен кој го сака и обожава целиот свет.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.