6 C
Skopje
сабота, јули 2, 2022

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  Како мал бил бездомник кој го тепале на улица, сега е богаташ и вработува исклучиво лица со посебни потреби

  Дру Гудал има животна приказна со која би можел да сними филм, а она што е најважно е дека неговата приказна ги “оживеа” многумина кои дигнале раце од животот.

  Овој Британец отсекогаш сакал да биде глумец и кога имал 20 години, после училиштето за глума успеал дури и да “улови” некои помали улоги. Се појавил во филмовите “Snatch” и “About a boy” и запознал големи имиња како Бред Пит и Хју Грант.

  Меѓутоа, критиките на сметка на неговата глума потполно го уништиле и му промениле сè во животот. Снемал пари, а не сакал да се врати кај своите родители на кои не сакал да му се пожали. Како што рекол, тоа за него би бил тотален пораз. Така станал бездомник и наредните 6 месеци живеел на картонски кутии во текот на 90 години.

  Секој ден била лута борба за опстанок, а просел за храна за да преживее. Повеќе пати бил сериозно претепан од пијаници и други бездомници. Спиел на картонски кутии преку патот на лондонската академија за глума, а покрај тоа што немал ништо, се борел и со депресијата.

  Сепак, животот уште еднаш му се променил кога започнал на улица да чисти чевли за да заработи за храна. Се сеќава дека мора да биде посебно внимателен за да не го уапси полицијата, се додека еден од неговите редовни клиенти не му предложил да ја прави истата работа во неговата канцеларија.

  И веднаш штом заработил повеќе пари, Дру одлучил да направи нешто лудо. Основал компанија која ја нарекол Сјај на сонце и полирање чевли.

  Денес соработува со престижни компании ширум Лондон чии директори и менаџери имаат сјајни чевли. Денес Дру заработува повеќе од 250.000 фунти годишно, а поголемиот дел од парите ги дава во хуманитарни цели. Она на кое е посебно горд е тоа што во својата компанија вработува бездомници и луѓе со посебни потреби.

  Досега вработил околу 40 бездомници, а еден од неговите вработени е Алан Валтон кој има 45 години, кој претходно 15 години бил без работа.

  ИЗВОР: Точка

  Latest Posts

  ИСКРЕНОСТ- ПИСМО ОД МАЛО МОМЧЕ: ДРАГИ МАМА И ТАТО, ЗНАМ ДЕКА И ВИЕ СТРАДАТЕ

  Неговите родители се разведуваат, а тој одлучи на најдобар начин да ги потсети дека не страдаат само тие, туку и тој, нивното дете. Покажувајќи...

  Девојка ми ме ИЗНЕВЕРУВАЛА со дедо ми! Остатокот од приказната е уште ПОШОКАНТЕН (Видео)

  Некогаш од најблиските луѓе доживуваме најголемо предавство. Токму тоа му се случило на ова момче кое својата приказна ја раскажало на ТикТок и тоа низ...

  Еве како ја уништив љубовта на еден МАЖ: По 12 години брак, тој реши да замине. Не можеше повеќе да издржи!

  Ќе ти кажам што направив за да престане да ме сака. Се разбира, го направив тоа потполно несвесно Ние бевме во брак 12 години, а...

  Кога некој ве навредува, само кажете му 1 збор: Моќниот трик на Сигмунд Фројд – еве како да ја разоружате личноста која ве навредува

  Сигмунд Фројд рече дека ако некое лице не е грубо, нема проблеми и сите го сакаат, најверојатно умрел. Ова значи дека не можете да...

  АКТУЕЛНО

  Таа има 21, тој 54: „Сите мислат дека сум со него поради пари“ но незнаат дека

  Можеби звучи како клише, но да, возраста е само бројка, а оваа Американка, која својата слава ја стекна со споделување видеа со своето 33...

  Ја додадов на Фејзбук за да ја прашам: ”Каде си мила мамо и зошто ме остави?”, но ме блокира

  Животната приказна на Малиот Дејан ќе ви го скр ши срцето. Додека неговите врсници се грижат какви телефони или патики имаат, едина есетгодишниот Дејан...

  Секојдневно го јадеме ова, а никој не знае колку всушност е штетно за нашиот мозок

  Може да се каже дека и птиците на гранка знаат дека солта е еден од главните фактори за висок крвен притисок, а новото истражување...

  Замина во Германија, па најде швалерка и реши да ја остави сопругата од Македонија – она што му го направи ги воодушеви сите

  Оваа приказна многумина ќе остави во шок кога ќе видат колкава може да биде одмаздата на една жена која била оставена по многу години...

  Тој муслиман, таа христијанка – по 30 години тие дознаа дека се брат и сестра

  Животот на овие простори сам по себе е необичен и комплексен, не баш вообичаен. Просечен Балканец во својот бурен животен век има голема можност...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.