6 C
Skopje
недела, септември 24, 2023
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Како мало дете го напуштил Балканот со еден куфер – денес вреди 200 милиони и живее во Беверли Хилс

  Кога во седумдесетите се емигрирало во Канада од Балканот, родителите на Роберт Харјевец понеле само еден куфер вреден 20 долари.

  Четири години подоцка тој стана раководител на бизнис империја, а неговото богатство се проценува 200 милиони долари и живее во Беверли Хилс.

  Меѓутоа овој бизнимсен секојдневно се сеќава на детството во Хрватска.

  „Го напуштивме домот со еден куфер полн со работи и дојдовме тука барајќи подобар живот, иако никој од нас не знаеше ни збор англиски“, раскажа Роберт.

  Latest Posts

  АКТУЕЛНО

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.