6 C
Skopje
четврток, февруари 9, 2023

Видео: Ставете го ова во чевлите на леденото време – веќе нема да пропуштат вода

Надвор температурите се длабоко под нулата, а се најавува уште поледен бран. Токму поради тоа, овој трик супер ќе ви користи. Ако немате водоотпорни чизми...
More

  ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  Како зетот ја запустил невестата?!

  Урбана легенда и иако постара, вреди да се сподели и прочита.

  Станува збор за голема венчавка со 600 гости. На приемот, по самиот чин на венчавање, младоженецот се качил на бината и на микрофон се обратил на гостите.

  Тој им се заблагодарил на сите кои дошле, а многу допатувале дури и од Грција, и на пружената поддршка на почетокот од нивниот заеднички живот.

  Посебно сакал да се заблагодари на семејството на неговата сопруга, и на шурата кој им овозможил таков величествен прием. Во знак на благодарност кон сите, тој подготвил подароци за секој од нив.

  Од долната страна на столчето на сите гости, вклучувајќи ги и младенците, имало залепен коверт. Тој им кажал дека тоа е подарок од нив и ги поканил да го отворат.

  Во секој луксузен коверт (изработен од дебела хартија окер боја) имало фотографија од неговата нововенчана сопруга како се секса со кумот.

  Младоженецот почнал да се сомнева во нив уште неколку недели порано и изнајмил приватен детектив да ги следи.

  После некое време тишина и откако ја набљудувал реакцијата на присутните, се обратил кон запрепастената маса луѓе:

  Јас си одам, а вие продолжете да славите со оваа о*оспија“. Утредента поднел барање за развод.

  Повеќето луѓе би се откажале од венчавката во истиот момент кога би дознале дека партнерот ги изневерил, но овој фраер ја продолжил парадата како се’ да е во најдобар ред.

  Неговата одмазда:

  Родителите на невестата платиле $92.000 долари за венчавката и прием на 600 гости, а најдобро од се’ е што ја посрамил и невестата и кумот пред 600 пријатели и членови на семејството. Баш имал срце, зар не?! Ама…кој како си ја наредил!

  Дали вие би го сториле истото?

  Latest Posts

  Таа не знаеше зошто нејзиниот сопруг сакаше развод сè додека не погледна во тетратката на нејзиниот син

  Малкумина можат да се пофалат со успешен и хармоничен брак. Со текот на годините, љубовта заминува, партнерите стануваат затрупани со обврски, а сеќавањата на пријатни...

  Чудо од храна: Д-р Емир Солаковиќ објасни зошто два пати неделно треба да јадеме грав

  Доктор Емир Солаковиќ кој стана познат и ценет во целиот регион поради своите совети за здравиот начин на живот, во последната објава на социјалната...

  Мажот се симнал во подрумот по компири, го отворил шкафот и паднал мртов. По него истото се случило и на сопругата, синот и бабата,...

  Русин по потекло, Михаило (42), татко на малата Марија, некогаш успешен професор по право, еден ден во септември отишол да земе компири во подрумот...

  16 годишно момче почина од несоница, досега само 40 случаи се откриени, сите во Европа

  16-годишен тинејџер починал од несоница. Се вели дека боледувал од ретката болест „фамилијарна фатална несоница“ Тинејџерот починал од прекин на дишењето во својот...

  АКТУЕЛНО

  Во следните 20 години, ОВИЕ 9 земји ќе исчезнат од лицето на Земјата – погледнете ја црната листа!

  Дали некогаш сте се запрашале како би изгледал светот доколку некои земји престанат да постојат? Дали некои земји треба да ги проголтаат другите? Многу...

  Искрена исповед на мајка од Скопје: Мамо ти ми викаш да се женам, а ние немаме ниту нов

  Ова е приказна на жена кој искрено ја раскажува својата приказна поради економската состојав во која таа а и многу други граѓани живеат многу...

  Направете го ова и сметките за вода ќе ви се намали

  Заборавете на убава топла када кога можете само да се бањате. Ова значително ја намалува сметката за вода. Сепак, можете да го направите ова...

  СТАРО ВЕРУВАЊЕ, ОДБИВАЊЕТО НА КУМСТВО СЕ СМЕТА СО ГОЛЕМ ГРЕВ: Ако го направите тоа, ве чекаат вакви последици!

  Да се ​​избере некого за кум е голема одлука, а од друга страна е многу голема одговорност кога некој ќе не избере нас за...

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно

  Супер заработка: Балканци чистат риби за 3.000 долари месечно Meѓу Баланците нов тренд за брза заработка стана Алјаска. Се повеќе невработени, но и оние кои...

  Stay in touch

  To be updated with all the latest news, offers and special announcements.